Svitavy si odvážejí zasloužené vítězství.

17. 11. 2018

Review: NH Ostrava vs Dekstone Tuři Svitavy

Datum: 17.11.2018

Kolo: 10

V 10. kole KNBL ostravští basketbalisté přivítali Svitavy. A chtěli odčinit debakl z Pardubic. První perioda dnešního zápasu tomu tak i odpovídala. S favoritem jsme drželi krok a byli jsme za ním jen o koš. Nástup do druhé periody jsme však nezachytili a hosté si vypracovali slušný náskok, který narůstal. Domácí sráželi především laciné ztráty a velmi propustná obrana. 55 bodů v poločase hovoří za vše.

Druhý poločas byl z domácí strany přeci jenom lepší a i díky přesné mušce Stanojeviče (26 bodů) se povedlo stáhnout náskok hostů na tři body (71-74).  Přejít přes svého soka se jim však nepovedlo a tak si hosté odváží vítězství v poměru 81:92. Jejich nejlepším střelcem byl s 19 O´Brien. Dále se bodově činila i nová akvizice Aiken, který nasbíral 17 bodů.

Na domácí straně byl spolu se Stanojevičem nejlepším střelcem Alleyn s 22 body. Zápas se povedl i Petru Bohačíkovi, který opět nasbíral double -double (11+18).

Další zápas je na programu ve čtvrtek, kdy je na programu slezské derby v Opavě.

Body domácích: 26 Stanojevič (trojky 5/11), 22 Alleyn, 15 Smith, 11 Bohačík, 2 Zaharijevič, 5 Boggs.

Body hostů: 19 O´Brien, 17 Aiken, 14 Slezák, 12 Kovář, Marko a Puršl po 11, 8 Welsh

MVP: Welsh (SVI)