Svitavy si odvážejí zasloužené vítězství.

Tuři odjíždějí se dva body.

ČÍST DÁLE

4. 3. 2017

Review: NH Ostrava: Dekstone Tuři Svitavy: 72:84

Kolo: 4. Kolo skupiny A2

Datum: 4. 3. 2017, 17:30

 

První březnovou sobotu jsme přivítali silné Svitavy. Tým trenéra Růžičky po vydatném posílení týmu (Marko, Slezák, Smithson) naposledy poznal hořkost porážky v lednu v zápase s Nymburkem.

Náš celek před tímto zápasem uspěl na palubovce Slunety.

Do dnešního zápasu měli lepší vstup hosté. Jejich ústřední rozehrávač Marko správně rozděloval míče a dirigoval hru. Náš tým se s hosty držel na dostřel po celý zápas, ale bohužel naše velice špatná exekuce TH a zezačátku nepřesná střelba z perimetru znamenala rozdíl v konečném skóre.

Do kabin se v poločase šlo za stavu 40:42. Po příchodu z kabin jsme se nedokázali trefit do koše. Toho hosté využili a vypracovali si náskok, který až do konce utkání udrželi. Nám se na konci druhé periody zranil kapitán Petr Bohačík a do druhého poločasu již nenastoupil. A jeho přínos pro tým, který chyběl v klíčových momentech, byl hodně znát.

 

Svitavy si tak připisují další výhru v řadě a upevnili si 1. místo v tabulce skupiny A2.

Nás čeká nejbližší zápas v pátek, kdy zajíždíme do Prostějova.

Ohlasy:

Kouč Medvecký: „ Gratuluji Svitavám k vítězství. Chtěli jsme vyhrát, ale Svitavy byly lepší. Nechci se vymlouvat na zranění Petra Bohačíka, který je pro nás klíčový do rotace. Ve druhém poločase jsme nebyli schopni trefit koš. Nedali jsme 12 TH, což je strašně moc a byl to jeden z klíčových faktorů zápasu. Nám nezahrály některé opory, ale to se může stát. Vyhrál lepší tým. My jdeme zápas od zápasu dále.“

Kouč Ružička: „ Dnes všichni věděli, o co se hraje. My a Ostrava v současnosti předvádíme nejlepší basketbal. Oba dva týmy jsou velmi dobré na obranné polovině a snaží se hrát agresivně. Karty byly jasně dány. Když dnes zde vyhrajeme, tak ve zbylých 6 zápasech, kdy hrajeme 4x doma si vytvoříme dobrou výchozí pozici. V případě porážky by se zase tolik moc nestalo.  Na útočné polovině jsme si dobře vyhověli. 22 ztrát je sice číslo, které mě netěší, ale bylo to dané tím, že jsme si až moc chtěli vyhovět. Za obranu ve druhém poločase jim patří můj kredit, kdy jsme ji přehrály naší obranou.“

Body domácí: Painter 17, Canada 14, Popovič a Riewer po 12, Mays a Bratčenkov po 6, Koloničný 5

Body hostů: Mickelson 21, Teplý 16, Marko 13, Jelínek 10, Vučica 9, Slezák 7, Smithson a Rosenboro 4

Trojky: 7:10

TH: 13/24: 10/14

Doskoky: 31:36

 MVP: Teplý

Diváků: 85s0

TK: http://bit.ly/2m95cE7

Sestřih: http://bit.ly/2m8xaQu

Livestats: http://bit.ly/2m6bwdP

Foto: http://bit.ly/2lqHvbG

PŘEDCHOZÍ ZÁPAS

71:86

17:1233:3250:57

23. 5. 2024 17:30

SH Ostrava-Tatran - Ostrava, 2. kolo - Čtvrtfinále