Také ze Svitav se vracíme s prázdnou.

Ve Svitavách jsme dostali o 20.

ČÍST DÁLE

26. 1. 2019

KOMISAŘ: Petr Andrle

Třetí stovka Turů v řadě!

 

 

Dirigent svitavského orchestru Roman Marko mistrně odřídil úvodní pětiminutovku domácího duelu s Novou hutí (bez Petra Bohačíka) a z vedení 19-6 syceného třemi trojkami se favorit odpoutal k poměrně klidnému průběhu zápasu. Na přelomu poločasů sice hosté z 49-33 zejména díky 10 bodům čerstvého otce Boggse přirazili na 54-49, ale to byla zároveň jejich labutí píseň. Domácí vzápětí udeřili ze čtyř útoků v řadě, utrhli se na 65-49 a po třetí čtvrtině vyhrané 29-17 spěli k už jedenáctému vítězství ze 13 posledních utkání a také ke své třetí vysázené stovce v řadě (106-86)! Ta je také osamostatnila na druhé příčce tabulky.

Vedla je vyrovnaná galerie úderníků Kovář (19), O´Brien (17), Slezák (16, trojky 5/4), Matěj Svoboda (13), Aiken (12) a Marko (6+12 asistencí). Za NH se prosadili Boggs (21), Bažant (16) a Stojačič (14). Tuři vládli především z trojek (12-6) a brejků (26-7).

Pro NH, která v závěru základní části míří do Nymburka a doma má Opavu, porážka znamená, že si ještě zhoršila své už tak malé vyhlídky na průnik do skupiny A1. Vzhledem k řadě možných proměnných v posledním kole ale ještě mohou nastat lecjaké kombinace a shody bilancí.      
 


Dušan Medvecký (kouč NH Ostrava): „Domácí prokázali zase tu svoji kvalitu, kterou mají. My jsme vstoupili do zápasu zase laxně bez obrany, bez energie. Svitavy odskočily o 14 bodů hned na startu. My jsme to pak těžce honili. S příchodem jiných kluků, třeba Boggse, Cholevy a Nábělka, se obrana zlepšila. Dotáhli jsme se na nějakých 10 bodů v poločase a bylo to pro nás hratelné. Svitavy ale mají širší kádr a rotace udělala svoje. My jsme udělali pár hloupých chyb, které Svitavy okamžitě potrestaly, protože mají zkušený kádr a dovedly utkání do vítězného konce.“

Lubomír Růžička (kouč DEKSTONE Tuři Svitavy):„Samozřejmě z vítězství máme radost. Myslím, že naše hra postrádala větší agresivitu na obranné polovině. Nebyl jsem spokojen s obranným doskokem všech hráčů. Dostali jsme v prvním poločase 8 bodů z druhých šancí, což je moc, a tohle musíme zlepšit do dalšího zápasu, protože další kolo nás čeká Olomoucko, které hraje ve výborné fazoně, takže se na zápas musíme připravit. Děkuji fanouškům za skvělou kulisu, přišla opět pěkná návštěva, za což jsme rádi.“

 

PŘEDCHOZÍ ZÁPAS

71:86

17:1233:3250:57

23. 5. 2024 17:30

SH Ostrava-Tatran - Ostrava, 2. kolo - Čtvrtfinále