V sobotu dorazí Kolín.

ČÍST DÁLE

7. 1. 2022

Preview:  NH Ostrava vs BC Geosan Kolín.

Datum: 8.1.2021,v 19:30

Kolo: 21.

První lednovou sobotu v roce 2022 se utkají v ostravské hale Tatran domácí NH s Kolínem. 

Pro celek z Kolína to tak bude první ze čtyř zápasů, které odehrají v krátkém časovém úseku za sebou. 

Prozatím drží tým z Polabí 5. pozici. Domácí tým je na místě 9. a v kapse již má první výhru v novém kalendářním roce, kdy se mu v úterý povedlo vyhrát na půdě Jindřichova Hradce v poměru 93:84. 

Střelecky při chuti byl zejména Martin Nábělek, který v klíčových chvílích vzal odpovědnost na sebe a dvěmi těžkými trojkami v poslední periodě víceméně rozhodl o osudu utkání pro hosty.

Kolíňané odehráli soutěžní utkání naposledy 19.12. 2021, kdy vyhráli v Ústí nad Labem. Nyní se podíváme blíže na dnešního soupeře.

Sobotní soupeř

Tým z města ležící na řece Labe se v letošní ročníku prezentuje poměrně sympatickým dojmem a momentálně si drží v tabulce 5. místo. Naposledy si dovezl skalp z ambiciózní Slunety v poměru 88:76, kdy se dařilo především Michalovi Marešovi. Křídelník, který dlouhá léta hrál především na Folimance, si v zápasu připsal 22 body. 

Hru již několik let diriguje Adam Číž. Loňský MVP celé ligy má od kouče Sodomy určitou volnost při zahrávání útočných akcí a možná také proto jsou jeho letošní čísla velice plodná.  Za 35 minut, které stráví v průměru na hřišti zapisuje přes 21 bodů/zápas. Stejně jako lonii letos si vysloužil ocenění MVP hráče měsíce. 

Zapomínat se nesmí i na sílu v podkošovém prostoru. Zde najdeme veterána ligy Jelínka nebo poctivého dříče Petráše. Na křídle pak najdeme Novotného či Křivánka.  

Zápas začíná až v 19:30 a doufáme, že dorazíte do haly v hojném počtu.  Dále jej můžete sledovat na odkazu níže.

Saša Jankovič před zápasem: " V sobotu večer nás čeká těžký zápas s Kolínem. Po úterní výhře v JH jsme dobře nastaveni a chceme vyhrát i v sobotu. Doufám, že pozdní čas naše fanoušky neodradí a příjdou podpořit naše hráče. Minule nám vytvořili skvělou kulisu." 

Absence: Ubilla, Heinzl, Snopek, Dedek, Lukáč

TVCOM: https://bit.ly/nhkolintv1

PŘEDCHOZÍ ZÁPAS

71:86

17:1233:3250:57

23. 5. 2024 17:30

SH Ostrava-Tatran - Ostrava, 2. kolo - Čtvrtfinále