V sobotu je tu derby s Opavou.

ČÍST DÁLE

29. 1. 2021

Preview: BK Opava: NH Ostrava

Kolo: 20

Datum: 30.1.2021

 

Poslední lednový víkend si to ostravští basketbalisté rozdají s regionálním rivalem z Opavy. S tímto celkem se utkali již v listopadu a z výhry se radovali Opavané, kteří hlavně díky svému výborně hrajícímu Jakubovi Šiřinovi dovedli zápas do vítězného konce. 

Nicméně domácí se snažili s favoritem zápasu držet krok. Jejich nejlepším střelcem byl tehdy s 30 body Justus Alleyn. 

Od listopadového zápasu již utekl nějaký čas a oba celky se momentálně nachází na jiných polích KNBL. Opavané jsou 2. týmem tabulky a navzdory prohře s mistrovským Nymburkem či prodělané karanténě skrze covid-19 jsou na tom jistě lépe než 11. tým jejich sobotního soupeře, který krom porážek také musí brát v potaz svoji četnou marodku. 

Menším pozitivem je, že do zápasu zasáhne již uzdravený Kevin Týml. Zápas můžete sledovat na TVCOM od 18 hodin.

 

Adam Choleva před zápasem: "Po “playoff” sérii s Brnem nas v sobotu čeká Opava, momentálně 2 tým ligy, který oplývá zkušenostmi a schopnostmi si vyhovět. Do zápasu jdeme opět s cílem, zlepšovat naši hru na obranné a útočné polovině, kde se nam momentálně diky zranění a odchodu vůbec nedaří, jak komunikace, tak souhra. Z opavského kádru si musime dát velký pozor na skvěle hrajícího Kubu Šiřinu, Martina Gniadka a momentálně v dobré formě Kubu Slavíka. Pro naše velmi mladé kluky to bude opět malý svátek a jsme zvědaví v jakem světle se předvedou."

TVCOM: http://bit.ly/tvcomopavanh

PŘEDCHOZÍ ZÁPAS

75:95

21:2038:3954:66

6. 4. 2024 18:00

SH Gymnázia Olomouc - Olomouc, 12. kolo - Skupina A2

AKTUÁLNÍ POZICE V TABULCE

1. MÍSTO

Skupina A215 VÝHER / 19 PROHER (44.1 %)