Z Brna odjíždíme poraženi.

Ani druhý zápas ve skupině A2 neskončil vítězně.

ČÍST DÁLE

9. 2. 2020

Dosud poslední Brno (stále bez Heřmana) tyto dny dál uzlí dění ve skupině A2 a po druhé výhře v řadě už dorovnalo jedenáctý Kolín. Jeho nejčerstvější obětí se pod Špilberkem stala Nová huť (86-59), jež se ve druhé půli zmohla jen na 23 bodů.

Zápas začala s ligovým top skórerem Newkirkem jen na lavičce a úvodem se proztrácela. Brňanům však salva čtyř trojek nepomohla k zásadnímu trháku a Newkirk po svém nástupu přitáhl hosty zpět. Přesto silný závěr úvodního dějství dostal k náskoku 23-16 Brno. Zejména Američané po 16 minutách ještě dotlačili NH k obratu na 34-36, jenže to už se domácí chystali trhat poločas (45-36) z útočných doskoků a dalších trojek, když je 13 body vedl poslední zápasy spíše tichý první playmaker Smithson.

Úvodních šest minut druhého poločasu pak rozhodlo definitivně. Hosté pětkrát ztratili, přestali se prosazovat z pole a domácí se využíváním chyb soupeře a produkcí Nehyby s Robym odpoutali na 63-44.

Vyrovnané pole brněnských střelců tvořili vedle právě Nehyby (15, trojky 9/5) s Robym (15) i Farský (15+9f+, TH 12/8), Smithson (13+7 asistencí) a Jokl (10). Za hosty příliš málo opovídali Newkirk (15), Calloway (12) a Holsey (10). Brno dominovalo trojkami (31/11 – 15/3), útočnými doskoky (16-5, body z nich 19-10) a také menším počtem ztrát (15-20).
 


Peter Bálint (trenér NH Ostrava): „Dnes jsme byli impotentní, možná dokonce invalidní. Co jsme předvedli, bylo zoufalství. Brno nás přehrálo ve všech činnostech. Hráli jsme hodně individualisticky, nepůjčili jsme si míč. V prvním poločase to možná ještě bylo jakž takž, ale pak to z naší strany sklouzlo k antibasketbalu. Každý to chtěl vzít na sebe, každý to chtěl zkusit. Chyběl nám doskok, kde máme pět útočných doskoků. To je katastrofální číslo. Zaměřme se na míče – deset asistencí, dvacet ztrát. Tohle, co jsem dnes předvedli, je impotence. Doufám, že se z toho rychle vzpamatujeme, máme teď tři týdny volna, protože co jsme předvedli, bylo skutečně tristní.“


Lubomír Růžička (trenér mmicté1 Basket Brno): „Na úvod chci poděkovat fanouškům, protože dnes jsme je slyšeli a byli cítit, za což jsme rádi. Na celém týmu bylo vidět, že po prohře doma s Hradcem před deseti dny musíme něco změnit. Hráli jsme bez energie. Teď už jsme se konečně uzdravili. Trénovali jsme v hojném počtu, což se nám v lednu nedařilo, a právě z tréninku to musí vycházet. Už v Hradci byla z našeho týmu vidět velká energie, dnes jsme to jen potvrdili, za což jsem rád. Vstup do skupiny A2 se nám vydařil, protože máme dvě vítězství. Jsem moc rád, jak se předvedl celý tým, ať už se jedná o hráče z lavičky nebo ty začínající. Výborný part odehrál Zdeněk Nehyba, který se hned v úvodu chytil trojkami. Ve třetí čtvrtině, když Ostrava skórovala, tak proměnil další dva koše a zvedl nás trojkami. Když docházelo ke střídání, střídali jsme do kvality, zatímco Ostrava tolik ne. To byla voda na náš mlýn a pak se hraje s jinou energií. Velmi mě těší našich 16 útočných doskoků, to je velký počin. A jsem rád i celkově za naši obranu, která byla dobrá. Kluci si zaslouží volno, bude reprezentační přestávka a my se musíme připravit na zbylých 10 zápasů. Nesmíme létat v oblacích, musíme být pokorní a hlavně zdraví, a pak to bude dobré.“


Dominik Lukáč (křídlo NH Ostrava): „Náš výkon byl už od počátku bez energie, bez koncentrace a neplnili jsme, co jsme měli. Určitě chci zmínit náš týmový výkon, který byl velmi špatný. Dvacet ztrát je příliš. V obraně jsme nebyli schopní zastavit rychlé protiútoky a Brno si s námi dělalo, co chtělo.“


Zurab Kereselidze (guard mmcité1 Basket Brno): „Vydařil se nám začátek, kdy jsme do zápasu vstoupili s velkou energií. A tu energii jsme udrželi až do poslední vteřiny, což mě těší. Nejdůležitější byla naše agresivní obrana, kdy jsme Ostravu donutili ke dvaceti ztrátám a inkasovali jsme jen 59 bodů. Takže jsme odvedli výborný výkon jak na obranné, tak na útočné polovině.“

 

 

PŘEDCHOZÍ ZÁPAS

71:86

17:1233:3250:57

23. 5. 2024 17:30

SH Ostrava-Tatran - Ostrava, 2. kolo - Čtvrtfinále