Z Hradce odjíždíme s prázdnou.

Navzdory solidnímu poločasu končí vítězná série.

26. 1. 2020

Velká druhá půle Sokolů

Královští sokoli (bez Pekárka) se opět o maličký kousek posunuli k metě znamenající pro ně nebývalý úspěch – k předkolu play-off. Na domácí půdě po skvělé druhé půli (51-23) zvítězili nad Novou hutí 92-72 a vyrovnali se svému soupeři na 9. místě na pěti výhrách, navíc s ním mají nyní bilanci 2-0. Ve svém dosud nejlepším duelu se o to hlavní měrou přičinil nový srbský křídelník Nemanja Barač, který zařídil 23 bodů a 8 doskoků, trojky měl 8/4 a šestky 11/9 ze šesti získaných faulů. Řádili i jeho krajané Tresač (22, trojky 6/4) se Stamenkovičem (15+12 asistencí), cizineckou divizi nemálo podpořili i slovenští chasníci Lošonský (12) se Sedmákem (11).

Hostům nepomohlo ani 21 bodů Newkirka (8 ztrát), 16 bodů a 12 doskoků Petra Bohačík či tucet bodů Callowaye. Kingspan byl jasně lepší z trojek (28/11 – 13/4) a ve ztrátách (14-24), jež Ostravě zlomily vaz, a málo platný jí tak byl lepší doskok či body z protiútoků (10-21).

Přesto to byla Nová huť, která díky lépe zvládnutému závěru první půle odskočila při záplavě hradeckých ztrát z 34-35 až na 34-47. Do poločasu vládla díky 17 bodům Newkirka, 18 trefeným šestkám, produktivnějším brejkům (2-15) i doskokům (12-22). Jenže nabytého pokladu si nevážila a domácí velkolepou třetí čtvrtinou (26-11) zápas rozhodli. Těžili tu ze šesti ztrát soupeře, sázeli trojky a ve čtvrtém dějství NH dorazili.