Z Opavy vezeme 5. výhru v sezóně!

V dohrávce pátého kola se radujeme z výhry !

ČÍST DÁLE

14. 12. 2022

Review: BK Opava vs NH Ostrava

Kolo:5.

Datum: 14.12.2022

 

Velká loupež NH v derby!

Dlouhých šest let trvalo, než se Nová huť dočkala - sladkého triumfu v derby s Opavou. V derby, které v této sezoně je derby se vším všudy. Ostrava navíc dokázala dobýt pevnost pod košem oslabeného soupeře (83-92), k němuž se na aktuálně sedmém místě přiblížila na rozdíl jediné výhry, což tu v případě těchto dvou sousedů už hodně dlouho nebylo.

Ostrava měla v dohře pátého kola silný už nástup, když zpod koše vytáhla do vedení 13-20. Tady ještě opavští guardi Kouřil s Farským zvládli skore otočit a domácí perimetr udržel vedení i po 20 minutách (47-44), když 19 body nasytili slezskou ofenzivu náhradníci.

Ve třetí čtvrtině ale přišel opavský kolaps, když hosté z 52-47 otočili pěti trojkami (tři Morgan) na 61-73, což byl klíčový zlom utkání. Domácí pak také přitlačili z oblouku, ale blíž než na šest až osm bodů se nedostali.

Tažnými koňmi dobyvatelů (bez Bohačíka), kteří si nejvíc pomohli z trestné linie (18/6 - 23/19), byli Morgan (20+7 doskoků), Radukič (19), Mathon (17), Majerčák (15+8 asistencí) a Belikov (11). Za domácí (bez dvou hlavních podkošových opor Bassetta a Mokráně) odpovídali Slavík (17), Kouřil (13+6 asistencí) a Švandrlík (10). Jejich tým měl víc z  trojek (11-9), útočných doskoků (19-12, body z nich 17-16) i od náhradníků (35-13).

Petr Czudek (trenér BK Opava): „Utkání jsme nezačali špatně, ale postupně jsme udělali spoustu mentálních chyb, které dostaly soupeře na koně. Hosté zaznamenali spoustu košů ještě s naším faulem a to nás sráželo. Trojice Majerčák, Morgen a Radukič nás přehrávala a rozhodla o výsledku utkání. Na naší straně odehrál dobré utkání pouze Slavík. Světlé chvíle měl po nemoci i Kouřil, ale to bylo málo na zvrat výsledku v koncovce. Musíme se smířit s realitou a jít dál, abychom se dostali do osmičky po základní části.”

Jakub Šiřina (rozehrávač BK Opava): „Ostrava odehrála výborné utkání a dostala naši okleštěnou sestavu do kolen. Musíme se rychle vzpamatovat, liga teď má rychlý spád a každá prohra je bolestná.”

Adam Choleva (trenér NH Ostrava): „Jsme nesmírně šťastni za dnešní vítězství. Všichni hráči, kteří nastoupili, odehráli své a byli platní pro tým. Opava má problém s marodkou, ale přesto si výhry cením. NH nevyhrála nad Opavou snad osm let a nám se to dnes povedlo.”

Sukhmail Mathon (pivot NH Ostrava): „Jsem hrozně šťastný za výhru v dnešním utkání. Trenér nám říkal, že Nová huť neporazila Opavu snad deset let. Všichni naši hráči byli skvělí a teď jsme nadšení z toho, co se nám povedlo, a že jsme byli u toho.”

 

PŘEDCHOZÍ ZÁPAS

71:86

17:1233:3250:57

23. 5. 2024 17:30

SH Ostrava-Tatran - Ostrava, 2. kolo - Čtvrtfinále