Z Pardubic se vracíme s porážkou.

V Pardubicích jsme hráli 25 minut dobře, pak přišel zlom.

ČÍST DÁLE

11. 12. 2022

Review: BK Kvis Pardubice: NH Ostrava 91:76

Kolo: 12.

Datum:10.12.2022

 

Pardubice doma chtěly dát zapomenout na poslední selhání s Děčínem a druhou půlí ovládnutou 45-32 se jim to proti Nové huti povedlo. Zvítězily posedmé za devět utkání (91-76) a na páté příčce se o dvě výhry vzdálily šesté Opavě.

Utkání mělo jednu zlomovou sekvenci. Po dlouho vyrovnané bitvě se v závěru třetí čtvrtiny domácí během dvou minut utrhli k desetibodové šňůře na 69-58, zejména zásluhou pěti bodů rozehrávače Burdy a trojky lídra Vyorala, a ztrácející hosté, jež právě chyby v útoku nepouštěly ke sražení manka pod deset bodů ani ve čtvrté části, už nenalezli síly na účinný odpor.

Vítězové měli šest dvouciferných střelců v Rikičovi (18), Vyoralovi (16), Pekárkovi, Šafarčíkovi (po 13), Burdovi (12+6 asistencí) a Čolakovi (10). Za hosty (bez Bohačíka, Belikova) korigovali Morgan (18), Radukič (16+6 asistencí) a Majerčák (11). Beksa měla převahu v šestkách (22-4), zpod koše (38-32) a ve ztrátách (9-16), NH byla napřed v trojkách (9-12), útočných doskocích (7-11) a bodech z nich (4-14).

 

Dino Repeša (trenér BK KVIS Pardubice): „Oproti posledním zápasům jsme byli trošku nervóznější. Ostrava je dobře vedena a má individuální kvalitu, hráči jakou Morgan, Majerčák, Radukič jsou kvalitní. V prvním poločase jsme dostali 44 bodů, ale pak jsme zlepšili obranu klíčových hráčů Ostravy. Škoda, že jsme prohráli na doskoku, když hrajeme doma, musíme být v této činnosti lepší. Na konci ale můžeme být spokojeni. Vyhráli jsme, i o víc než 11 bodů, o kolik jsme prohráli na začátku sezony v Ostravě.”

Matěj Burda (rozehrávač BK KVIS Pardubice): „Byl to hodně tvrdý zápas, myslím, že na obou stranách bylo hodně faulů. My jsme chtěli hrát agresivněji, než ve středu proti Děčínu což se nám povedlo. Chtěli jsme také eliminovat dva střelce z tříbodové vzdálenosti, Morgana a Majerčáka, což se nám v prvním poločase nedařilo, ale ve druhém jsme to hodně zlepšili. I díky tomu zápas dopadl tak, jak dopadl.”

Adam Choleva (trenér NH Ostrava): „25 minut jsme hráli dobře, bojovali jsme, trefovali jsme koše z otevřených i těžkých pozic, což bylo důležité. Drželi jsme se, každý, kdo byl na hřišti, tam něco nechal a fungovalo to. Pak se nám ale vyfauloval rozehrávač, ztratili jsme nějakou plynulost a lehkost ve hře a už nás bylo pouze pět.”

David Jakel (rozehrávač NH Ostrava): „Do zápasu jsme dobře vstoupili, hráli jsme koncentrovaně, dařilo se nám v útoku i v obraně. Potom jsme bohužel dostali jednoduché trojky, začali jsme ztrácet míče,  Pardubice nám utekly na 8-10 bodů a už se to s námi táhlo. Dostávali jsme víc jednoduchých košů, všechno se spojilo se vším a nestačili jsme ztrátu dohnat.”

 

Foto: Facebook BK Pardubice

PŘEDCHOZÍ ZÁPAS

75:95

21:2038:3954:66

6. 4. 2024 18:00

SH Gymnázia Olomouc - Olomouc, 12. kolo - Skupina A2

AKTUÁLNÍ POZICE V TABULCE

1. MÍSTO

Skupina A215 VÝHER / 19 PROHER (44.1 %)