Z Prahy si odvážíme 6. výhru v sezóně!

Další cenná výhra z venkovní palubovky!

ČÍST DÁLE

17. 12. 2022

Review: USK Praha: NH Ostrava

Kolo:13.

Datum: 17.12:2022

 

NOVÁ HUŤ DOBYLA FOLIMANKU

Ostrava mocně útočí na skupinu A1, která je pro ni po triumfu v koncovce na pražské Folimance (85-95) opět o krůček blíž. Tým získal už čtvrtou výhru z posledních pěti utkání a domácím naopak připsal už šestou porážku z posledních sedmi duelů.

NH patřily sudé čtvrtiny ovládnuté o 14 a 12 bodů. To také znamenalo, že lepší start měly Sovy, jež po čtyřech trojkách a tlaku na útočném doskoku odskočily na 16-7. Jenže pak přišlo silné druhé dějství hostů, kteří zejména zpod koše otočili na 41-48. Tři trojky v úvodu třetí čtvrtiny ale vrátily do hry USK a až téměř do koncovky se šlo prsa na prsa. 2:17 do konce ale ostravský playmaker Majerčák trefil trojku na 80-86, a když pak pivot Mathon dvěma koši z druhých šancí navýšil půl minuty do konce na 83-90, bylo o ostravské loupeži rozhodnuto.

NH (bez Bohačíka) měla čtyři silné tahouny v Morganovi (20+8 doskoků), Mathonovi (18+10 doskoků), Radukičovi (18, TH 11/10) a Majerčákovi (17+6 asistencí). Hosté byli napřed zpod koše (32-46), i přes 17 minel z trestné linie (12-21) a také na útočném doskoku (13-18) a z druhých šancí (11-23). Za z trojek údernější Sovy (13-8) byli znát Böhm (29+13 doskoků, trojky 11/5), Pipes (21) a Okauru (12). 

Adam Choleva (trenér NH Ostrava): „Jsme velice šťastní za výhru, kdy jsme trochu odskočili v tabulce od Prahy a klubů pod námi. Před svátky důležité, abychom měli pohodu. Ta naše výkonnost stoupá. Dnes jsme si sice museli pomoci zónou, protože v osobce jsme hořeli. Pipes a Böhm jsou hodně kvalitní hráči a už druhý zápas jsme na ně nenašli recept. Bereme vítězství a jsme rádi, že budeme mít pěknou cestu domů.“

 

Francesco Tabellini (trenér USK Praha): „Samozřejmě jsme zklamaní a frustrovaní z výsledku. Na konci jsme udělali nesportovní faul a další věci, kdy byla ještě šance. V podstatě budeme muset být schopni bojovat s tou frustrací společně jako tým. Hlavně se musíme zlepšit v úsilí, to bylo dnes průměrné. Pokud chceš vyhrát proti vyššímu soupeři, musíš být konzistentně lepší v nasazení po celý zápas. To se musíme naučit, a to co nejdříve. Máme pár dní na to se dát dohromady, abychom byli ve středu připraveni.”

Matěj Majerčák (rozehrávač NH Ostrava): „Další velmi cenná výhra pro nás. Určitě jsme nezačali nejlépe, možná trochu ležérně. USK na nás vyběhl a prohrávali jsme rychle. Měli jsme velké problémy s jejich útočným doskokem, což se potom změnilo. Pohlídali jsme si doskok. Každý, kdo přišel na hřiště, nechal tam sto procent a bojovali jsme jako tým. Nakonec nám tam padly i trestné hody, které nás trápily v průběhu zápasu.”

David Böhm (power forward USK Praha): „Nastupovali jsme do zápasu a věděli jsme jeho důležitost. Věděli jsme, že mají dobré podkošové hráče a budou se snažit je maximálně využít. Že budou hodně fyzičtí a musíme se jim postavit. To byl také největší problém celého utkání. Nedokázali jsme je zastavit na doskoku a čelit jim pod košem. Dávali míče pod koš a co nedali, to doskákali. Sice jsme bojovali, ale tohle bylo rozhodující.”

PŘEDCHOZÍ ZÁPAS

71:86

17:1233:3250:57

23. 5. 2024 17:30

SH Ostrava-Tatran - Ostrava, 2. kolo - Čtvrtfinále