Z Ústí si odvážíme důležitou výhru!

Slunetu porážíme o 8 bodů.

ČÍST DÁLE

26. 2. 2017

Preview: Sluneta Ústí nad Labem: NH Ostrava 70:78 (18:15, 13-23,20:14, 19:26)

   Kolo:  3. kolo skupiny A2

   Datum: 26. 2. 2017, 17:00

 

Na více jak pěti hodinovou  dlouhou cestu se dnes naši borci vydali, aby se pokusili vyhrát na půdě Slunety Ústí nad Labem.

Ta v posledním zápase před naším duelem vyhrála v Prostějově a tak byla v dobré psychické pohodě.  To samé se dá říct i o našem výběru, který v domácím prostředí porazil Brno.

Úvod utkání patřil domácím, které se snažil bodově stíhat náš kapitán Petr Bohačík. A vcelku se mu to dařilo. Jen za první poločas stihl 14 bodů!  

Po poločase byli lepší domácí a povolili nám jen 14 bodů. Když se schylovalo k vypjaté koncovce, tak prokázal zkušenosti a přehled náš Malcolm Canada a byl vždy tím, kdo přinesl do našich řad klid.

Koncovku jsme následně doházeli z TH a odvážíme si domů velmi cenné vítězství, které se v konečném účtování bude velmi hodit.

Výkon, který předvedli naši hráči, byl výbornou pozvánkou na sobotní zápas se Svitavami, které jsou v poslední době ve velkém laufu. My jim však jistě nedáme nic zadarmo a budeme chtít naši vítěznou sérii prodloužit. Začínáme v tradičním čase, tak doraž i ty!

Ohlasy:

 

Kouč Medvecký:

„ Pro co jsme přijeli, to máme. Důležité vítězství, pokud chceme pomýšlet na play –off. Myslím, že jsme vyhráli kolektivním výkonem, výbornou obranou, protože jsme Ústí nepustili do útočných závodů s námi, jelikož jsou velmi ofenzivní tým. Dostali jsme 31 bodů v poločase, což je fantazie, celkově 70 , takže spokojenost. Zápas jsme měli po většinu pod kontrolou , v koncovce jsme si to pohlídali šestkami. Co mě mrzí je fakt , že jsme se báli vzít zodpovědnost a nedali jsme otevřené střely a šoupáky a mohli jsme rozhodnout dříve. Nicméně gratulace klukům k vítězství“

 

Kouč Pištecký:

„ Gratulace Ostravě k výhře, absolutně netýmový výkon, můžeme si prostě říkat vše , kluci vše věděli, nemohlo je nic překvapit. Je to nasazení, bojovnosti, týmovém výkonu. 20 ztrát nemá cenu komentovat. Nezbývá nám nic jiného než se omluvit našim fanouškům, protože pokud budeme předvádět takovou hru, tak jenom stěží můžeme očekávat plnou halu, tak jako loni.“

 

Petr Bohačík: „ Rád bych toho chtěl říct strašně moc, ale sám jsem chtěl jit na tuto tiskovku a chtěl bych poděkovat týmu, jak to zvládli.  Pro nás důležitá výhra a týmu moc děkuji.“

 

Ladislav Pecka: „ Z naší strany to bylo bez koncentrace, míč neputoval. Bylo to hrozný.

 

Body domácí: Thompson 18, Pecka 13, Smith a Bosák 12, Abercrombie 10, Šteffel 5

Body hostů:  Bohačík 19, Canada 17, Painter 15, Smith 12, Riewer 10, Mays 4, Klímek 1

Doskoky: 34:39

Trojky: 8:7

TH: 10:27

MVP: Canada

Livestats: https://goo.gl/DAxyj7

TK:  https://goo.gl/j9tO3w

PŘEDCHOZÍ ZÁPAS

71:86

17:1233:3250:57

23. 5. 2024 17:30

SH Ostrava-Tatran - Ostrava, 2. kolo - Čtvrtfinále