Základní sestavy pro letošní ASG!

Dnes byly oznámeny základní pětky pro ASG!

ČÍST DÁLE

16. 12. 2020

Kapitáni odhalili základní pětky pro All-Star Game!

All-Star Game ligy basketbalistů, jež se vybavena moderními technologiemi odehraje 30. prosince v Ústí nad Labem, už zná své základní pětky. V interaktivním pořadu Kooperativa NBL je odhalili oba kapitáni – Ondřej Sehnal z USK Praha za tým „Mladých pušek“ a křídelník Děčína Šimon Ježek za výběr Mazáků. Koho si do svých zahajovacích pětic vybrali?

Vítěz jarní individuální soutěže Kooperativa NBL 1ON1 Challenge Sehnal si vzal na jedno křídlo mílovými kroky se zlepšujícího spoluhráče z USK Patricka Samouru, na druhé svitavského Matěje Svobodu a pod koš volil atlety – nymburského Haydena Daltona a brněnského Šimona Puršla.

„Patrick si to ohromně zaslouží za svoji pracovitost, a to třeba i po odehraných zápasech, kdy musí být unavený, a přitom jde do haly a dál na sobě dře. Je teď jedním z nejlepších hráčů ligy, což v posledním zápase v Hradci potvrdil validitou 48. Byl to od něj neskutečný zápas!“ nešeří komplimenty rozehrávač USK.

„Druhé křídlo Matěj Svoboda je jedním z mých větších kamarádů v lize, a i když zatím ne týmově, individuálně má výbornou sezonu, kdy je hlavním tahounem Svitav. Je to vynikající střelec i atlet a já jenom doufám, že nám při hře taky půjčí balon,“ směje se playmaker.

Své podkošové muže pak rovněž nemálo vychválil. „Jelikož jsme Nymburk po dlouhé době porazili v lize, tak jsem jako malou omluvu vybral někoho z jeho týmu do základní pětky,“ vtipkuje Sehnal. „Hayden Dalton je výborný střelec a jeden z top atletů ligy a svými výkony v NBL a hlavně v Lize mistrů dokazuje, že do All-Star patří. A Šimon Puršl je jeden z mých největších kamarádů v lize, poslední dvě All-Star Game jsme byli spolu v týmu a podle mě je i on jedním z fyzicky nejnadanějších hráčů NBL, který bude mít co předvést.“

Hodně co říct měl ke svým borcům i šéf Mazáků Ježek, který si vzal na rozehru děčínského spoluhráče Ondřeje Šišku, na křído ústeckého Lamba Autreyho a pod koš přidal velkou zkušenost – kolínského Jiřího Jelínka a brněnského Jakuba Krakoviče.

V interaktivním pořadu došlo i na los jedné z individuálních soutěží All-Star Game – Kooperativa Faktor 1ON1 Challenge (jak zní nový název), což je stále populárnější boj muže proti muži. Do akce se přihlásilo celkem devět klubů, a proto bude před čtvrtfinále třeba jednoho předkola hraného do 3 bodů. V něm se utkají jako zástupci (v osudí) momentálně nejníže postavených týmů ostravský guard Justus Alleyn s rozehrávačem Svitav Markem Welschem.

Vítěz tohoto souboje pak ve čtvrtfinále narazí na kolínského Leeho Skinnera. Ve zbývajících třech dvojicích si to rozdají pardubický Thomas Dunans se Šimonem Ježkem, brněnský Jan Kozina s Ondřejem Sehnalem a ústecký veterán Lamb Autrey s nymburskou nadějí Františkem Rylichem.

Novinkou nadcházejícího All-Star bude úprava pravidel, kdy útok nebude omezen časem, ale nejvýš čtyřmi driblinky před zakončením, což se ukázalo jako atraktivnější varianta. Zajímavé jsou i prize money, kdy vítěz celého klání si přijde na kulatou sumu 30 tisíc korun.

Z obsazení také vyplývá, že v osudí byli i oba finalisté jarní 1ON1 Challenge, vítězný Sehnal a poražený Ježek. Ti by se v Ústí mohli při rozložení pavouka play-off utkat – opět až ve finále!

„No, já už jsem si s Honzou Kozinou jednou zahrál a na jaře mě v semifinále play-off skoro porazil, takže to není jednoduchý soupeř pro čtvrtfinále,“ komentoval los Ondřej Sehnal.

„Já beru kohokoli, ale ostatní účastníci soutěže jsou hrozně nepříjemní,“ říká už dopředu k hvězdnému obsazení Challenge Ježek.

A co oba All-Star kapitáni pověděli k případné repríze jarního finále? „Naše cíle musí být vysoké a já pro to udělám maximum,“ hlásí Ježek, který by musel ve čtvrtfinále přejít přes Dunanse a pak přes někoho z trojice Skinner, Alleyn, Welsch.

„I já pro to udělám všechno, ale bude to určitě těžké. Předpokládám, že v semifinále bych musel přejít přes Lamba Autreyho, což je jeden z nejlepších hráčů 1 na 1 v lize,“ upozornil Sehnal.

Fanoušci, kteří se už stihli zaregistrovat na speciální webové stránce All-Star Game
nbl.basketball/asg/p42, budou moct být i u tohoto rytířského turnaje v Ústí o něco osobněji než všichni ostatní. Stanou se totiž součástí obrovské LED obrazovky o velikosti 30 krát 5 metrů, jakou tuzemský svět sportu ještě nevyzkoušel, a budou tak moct vytvořit kulisu utkání alespoň virtuálním způsobem pomocí přenosu obrazu ze svých obýváků, kde budou utkání sledovat, tak jako v létě vyvolení fanoušci při play-off NBA.

„Po očku jsem to v NBA sledoval a hrozně se těším. Nedokážu si teď představit, co to přinese, a jaký bude ten přímý vjem na místě, ale dají se od toho očekávat velké věci, obzvlášť v téhle nelehké době. Jsem na to zvědavý a jsem rád, že liga drží krok s dobou,“ chválí technologickou novinku Ježek.

A Sehnal dodává: „Já to v NBA sledoval docela pozorně a viděl jsem, jak se do toho diváci z té ledky zapojovali. I já jsem hrozně rád, že liga něco takového vymyslela, takže v ústecké hale nebude úplně pusto a fanoušky uvidíme aspoň v této podobě. V létě by mě opravdu vůbec nenapadlo, že něco takového může vzniknout i u nás. My v tu dobu pomalu ani nevěděli, jestli se liga bude normálně hrát. Jsem za to tedy hrozně rád.“

PŘEDCHOZÍ ZÁPAS

71:86

17:1233:3250:57

23. 5. 2024 17:30

SH Ostrava-Tatran - Ostrava, 2. kolo - Čtvrtfinále