Zhodnocení sezóny 2018/2019.

Tisková zpráva ke zhodnocení letošní sezóny.

ČÍST DÁLE

12. 4. 2019

Basketbalisté NH Ostrava nepostoupili do předkola play-off, sezóna pro ně končí.

 Zklamáním skončil pro ostravské basketbalisty letošní jubilejní 65. ročník v nejvyšší basketbalové soutěži. Po tuhých bojích v nadstavbové skupině A2, kdy ještě dvě kola před koncem živili košíkáři naději na předkolo play-off, se bohužel díky několika porážkám v závěru musel tým kolem trenérské dvojice Dušana Medveckého a Petera Bálinta smířit s konečným 11. místem.

Tým však do celé sezóny vstoupil výborně. Na začátku prosince měl skvělou bilanci čtyř vítězství a čtyř porážek a zdálo se, že má konečně po dlouhé době nakročeno správným směrem. Pak však přišlo zranění klíčových hráčů (Bohačíka, Stanojeviče), které ovlivnilo celý další vývoj. Na konci roku přišla série porážek, celek se propadl tabulkou a po základní části obsadil 11. místo.

Velké pozitivum však sezóna přinesla v začlenění mladých hráčů, konkrétně Štěpána Svobody a Martina Nábělka. Kapitán Petr Bohačík se stal nejlépe doskakujícím hráčem ligy.

Nyní čeká tým krátká dovolená, ale poté naplno začnou přípravy na nový ročník, 2019/2020, který se opět odehraje v domácí hale Tatran.

Hlavními partnery Basketbalového klubu NH Ostrava a.s. jsou společnosti skupiny ČSAD Ostrava – ČSAD LOGISTIK Ostrava a.s. , ADIP, spol. s r.o. , KAR group a.s. , ČSAD LOGISTIK Ostrava a.s. a Nikey s.r.o.  
 

PŘEDCHOZÍ ZÁPAS

71:86

17:1233:3250:57

23. 5. 2024 17:30

SH Ostrava-Tatran - Ostrava, 2. kolo - Čtvrtfinále