Derby vyznělo pro domácí.

ČÍST DÁLE

22. 11. 2018

Opava ničila zpod koše

Že se Opavané vrátili až ve středu s velkou nadílkou z Bonnu a hráli třetí zápas v rozmezí pěti dnů? Že jim chybělo podstatné trio Bujnoch, Zbránek, Dragoun? Žádný problém! Slezané už se po čtyřech porážkách z posledních pěti ligových zápasů potřebovali sebrat a s kompletní Novou hutí to doma zvládnuli lehkou nohou po výsledku 95-79.

Zápas otevřeli únikem 14-4 za 5:40, když obranu hostů napadali zpod koše i z trojek. V první půli už ale Nová huť domácí dál nepustila a ze stavu 28-17 se díky nánosu pěti opavských ztrát a defenzivní aktivitě Nábělka prodrala za 2,5 minuty k vyrovnání na 28-28. Jenže domácí před poločasem znovu zabrali, utekli na 41-34 a od třetí čtvrtiny už zápas kontrolovali. Dostávali se snadno až pod koš, místy svůj útok proložili trojkou a při vyrovnané bilanci útočných doskoků byli mnohem úspěšnější z druhých šancí.

NH se naopak oddávala příliš individuální hře a trojkám bez dostatečného atakování útočného doskoku. A od stavu 57-47 13 minut do konce se jí zápas začal definitivně vzdalovat. Ve druhé půli inkasovala 54 bodů.