Na třetí výhru v sezóně si ostravský tým ještě musí počkat.

16. 11. 2019

Review: NH Ostrava vs Kingspan Královští Sokoli

Datum: 16.11.2019

Kolo: 10

Dnes se v ostravské hale Tatran odehrálo 10.kole KNBL. A tenotokrát se domácí NH utkali s Hradcem Králové. Šlo o souboj, který předem neměl favorita.

Do zápasu vstoupili lépe hosté a šli brzy do vedení, které si po celý zápas udržovali. Domácí tým nastoupil do začátku velmi laxně a dlouho mu trvalo než se  dostal do tempa. Za poločas si nechal nasázet 50 bodů, což je známka velmi propustné obrany. Hosté, kteří přijeli v omezené rotaci, se na hřišti volně pohybovali a trefovali velmi přesně jak z pole, tak také z trojkového oblouku. U domácích se za tři body dařilo jen Juraji Páleníkovi.

Obraz hry v druhém poločase byl stejný jako v tom prvním. Hosté pohodlně udržovali náskok,který se v jednom momentě přehoupl i na 20 bodů.  Následně však kouč domácích prostřídal a zejména Newkirk se nechtěl smířit s tím nepříznivým stavem.Jeho pověstná rychlost a přesná muška znamenala dokonce i snížení na rozdíl 6 bodů, ale bohužel na víc se domácí nezmohli a tak v důležitém  zápase nakonec padli 89:98.  V dalším zápase narazí Bálintovi svěřenci na celek z Ústí nad Labem. Zápas na palubovce Slunety je naplánován na středu 20. listopadu a opět ho můžete sledovat na TVCOM.