16. 9. 2020

Review: NH Ostrava vs USK Praha 87:83 (30:18;42:39;69:66)

Kolo: 2

Datum: 16.9.2020

Dnes se v ostravské hale Tatran střetly dva celky, které čekaly na první výhru v sezóně.  Jak domácí, tak hostující USK Praha měli za sebou velmi nepovedený vstup do zápasu.  Domácí v sobotu padli s Hradcem Králové, kdy hlavně v prvním poločase byli všude pozdě a soupeř toho dokázal využít. Navzdory lepšímu druhému poločasu, ve kterém dokázali stáhnout až 17 bodové manko, se stejně radoval soupeř. USK doma vysoko padlo s Pardubicemi.

V dnešním zápase začali domácí dobře a vybudovali si slušný náskok. Ve druhé periodě se přeci jen hosté trochu přiblížili svému soupeři na dostřel a tak se šlo do kabin za stavu 42:39. Domácí družstvo držel především Martin Nábělek, který byl po celý zápas velmi při chuti, a nakonec se jeho bodové konto zastavilo na čísle 31! (8 trojek).  Po příchodu z kabin se hosté ve druhé části utkání dostali do mírného vedení, ale domácí na to rychle zareagovali a šli opět přes soupeře.  Napínavou koncovku pak svěřenci trenéra Bálinta zvládli lépe a připsali si tak na své konto první výhru v sezóně.

Vedle ústředního rozehrávače se v domácím dresu vedlo velmi dobře oběma podkošovým hráčům. Petr Bohačík přidal ke 14 bodům stejný počet doskoků a jeho parťák Dominik Heinzl přidal bodů 15.

Nová akvizice Waterman za 18 minut zaznamenal  4 body a 7 doskoků.

Hosty vedlo duo Mareš – Sehnal, kteří nasbírali dohromady 48 z celkových 83 bodů.

Další domácí zápas čeká ostravské hráče v neděli, kdy je čeká daleká cesta na sever naší země, kde změří síly s ambiciozní Slunetou Ústí nad Labem.

Body Ostravy: 31 Nábělek, 16 Alleyn, 15 Heinzl, 14 Bohačík (14 doskoků), 7 Pumprla, 4 Waterman

Body USK: 27 Mareš, 21 Sehnal, 13 Samoura, Štěrba a Vyroubal po 7, 4 Kolář, Fuksa a Macura po 2

Trojky: 11:11

Doskoky: 47:30

Fauly: 22:25