První kolo nové sezóny jsme nezvládli.

13. 9. 2020

Review : NH Ostrava vs Kingspan Hradečtí Sokoli Hradec Králové 66:73 /12:18, 28:43,50:55)

Datum: 12 .9.2020

Kolo: 1

V prvním kole nové sezóny přivítali ostravští basketbalisté Kingspan Hradecké sokoly z Hradce Králové.

Vstup do zápasu měli o poznání lepší hosté a po zásluze si udržovali vedení, které se postupně vyrostlo až na 12 bodů.  V prvním poločase to ze strany domácích vypadalo hodně špatně. Obrana nefungovala a v útoku to bylo hodně křečovité.  To hosté hráli o poznání odvážněji a zejména v prvním poločase to byli, kdo pohodlně diktovali tempo hry.

Po příchodu ze šaten přišel zcela jiný tým. Domácí začali daleko lépe bránit a svého soka začali mocně stahovat.  V polovině  poslední periody se dokonce dostali do jednobodového vedení, ale nakonec si hosté tento zápas pohlídali a vyhráli v poměru 66:73.

Pozitivem utkání je určitě výkon kapitána Petra Bohačíka, který  se svým bojovným výkonem  pokoušel  své spoluhráče k bojovnému výkonu.  Ke svým 17 bodům přidal také 21 doskoků!

Další světlou chvilkou byl výkon mladého Kevina Týmla, který do zápasu zasáhl v průběhu prvního zápasu a byl v zápase hodně vidět. Za 17 minut nasbíral 16 bodů a po zásluze se mu několikrát dostalo potlesku od fanoušků.

Bohužel ani to nestačilo na výhru a tak na tu první v nové sezóně si musíme počkat. První možnost máme, jak ji získat, je hned ve středu, kdy přivítáme USK Praha.

Body Ostravy: 17 Bohačík, 16 Týml, 9 Alleyn, 7 Heinzl, 6 Pumprla, 4 Nábělek a Šmíd, 3 Lukáč

Body Hradce: Lošonský 23, 15 Sedmák,  Halada a Stamenkovič po 10, Šoula 7,  Brožek 5, Peterka 3