Rok 2021 zahajujeme vítězně!

Olomoucko porážíme v prodloužení!

2. 1. 2021

NH v prodloužení ukončila temno

Ač drtivou většinu zápasu prohrávala, v závěru základní hrací doby si Nová huť dokázala vynutit prodloužení a v něm už domácí bez vyfaulovaného centra Bezbradici nedokázali vzdorovat náporu Ostravy, jež výhrou 93-100 na Hané nejenže utnula sérii 9 porážek, ale především má nyní na předposledním místě na Olomoucko náskok dvou výher i lepších vzájemných zápasů.

Hanáci se díky 9 bodům křídelníka Váni ujali už v první čtvrtině vedení 20-9, ale pak už kontrovali i hosté. Dvojkami ve druhé části manko dotáhli a po novém náskoku Olomoucka (35-28) jim patřily i poslední tři minuty poločasu, kde z útočných doskoků i trojek otočili na 35-40, když dávali více trojek, dvakrát méně ztráceli a výrazněji se mohli opřít o své náhradníky.

Ve druhé půli se situace opakovala. Domácí ve třetí části unikli na 9 bodů a po dotažení hostů ve čtvrtém dějství Pekárek s Feštrem vybudovali trojkami dokonce desetibodové vedení. To se ale od stavu 81-71 začalo drolit a Petr Bohačík začal NH tlačit k vyrovnání. Hanáci tu chybovali a k dovršení všeho se pár vteřin do konce za stavu 82-81 klíčový pivot Bezbradica dopustil v útoku pátého faulu, navíc vzápětí kontaktoval soupeře a po videu z toho byla technická chyba (pro lavičku domácích). A Pumprla z trestného hodu zajistil hostům prodloužení.

V něm NH (nadále bez Nábělka) z 85-84 otočila díky chybám soupeře na 85-93 a z tohoto náskoku už vyžila až ke konečné výhře. Jejími tahouny byli Waterman (22 a 7f+), Pumprla (21), Alleyn (20 a 7f+, TH 11/9), Šmíd (12+9 doskoků) a Heinzl (12+7 doskoků). Vládla zpod koše (28-40), z brejků (9-27), z šestek (24/18 – 44/34), produkcí laviček (13-37) i ve ztrátách (15-9). Za domácí (bez Vašáta) se prosadili Bezbradica (26+12 doskoků, 8f+), Pekárek (22+11 doskoků, trojky 10/4), Váňa (13) a Feštr (11).