V neděli zakončíme základní část zápasem s Děčínem.

9. 4. 2021

Preview: NH Ostrava vs BK Armex Děčín

Kolo: 10. kolo skupiny A2

Datum: 11.4.2021

Netradičně v neděli zakončí ostravští basketbalisté sezónu 2020/2021. Soupeřem jim bude Armex Děčín.

S tímto soupeřem se ve skupině A2 utkali již minulý týden a na palubovce svého posledního soupeře v této sezóně odehráli velmi špatný první poločas. Zejména pak první periodu, která skončila 26:9 ve prospěch Děčína.  Pak zejména zásluhou Filipa Šmída se Ostravané snažili zvednout a v poločase ztráceli  12 bodů. Naděje na potencionální obrat však vzaly rychle za své a nakonec si Slezané odvezli porážku 64:91.

Další prohru si pak připsali Ostravané ve středu, kdy na domácí půdě přivítali Svitavy. Ty byly celý zápas ve vedení, které si udržovaly.  Domácí sice stáhli ztrátu ve druhém poločase na rozdíl 10 bodů, ale pak udělali několik ztrát a hosté natáhli náskok na konečných 65:85. V zápase však bylo plno pozitivních momentů od kterých by se rádi domácí odrazili také v nedělním zápase.

Svůj první zápas v domácím dresu po svém příchodu do Ostravy zaznamenal Gialunca Prošek a nasbíral 13 bodů.

Tento zápas bude  utkáním, ve kterém se klub zapojuje do charitativního projektu Bez Faulu. Ve spolupráci s Kontem bariéry pomůžeme Dominiku Moravcovi, dvanáctiletému chlapci ze slezských Těškovic, který by se chtěl stát basketbalistou, jenže momentálně bojuje s těžkou nemocí – ischemií míchy (mrtvicí míchy). Zapojit se můžete i vy zasláním DMS ve tvaru:

DMS BEZFAULU 30
DMS BEZFAULU 60
DMS BEZFAULU 90

Na číslo 87777. Cena SMS je 30, 60 nebo 90 korun.

Zápas můžete sledovat na TVCOM. Odkaz je níže.

Adam Choleva k utkání říká: V neděli  bychom chtěli navázat  na herní projev z posledního zápasu se Svitavami.  Za mě jsme hráli tak, jak bysme si to představovali, ale nedokázali jsme trefit koš. Když přidáme tuto opci v útoku , tak můžeme být doma pro Děčín velmi nebezpeční, ale  musíme hrát tak, jak ve středu. Musíme zastavit Šišku, Pomikálka a v posledním zápase nám dělal problém také Mach. "