Z Hradce odjíždíme s prázdnou.

23. 1. 2019

Hradecký Kingspan si v dohře 19. ligového kola naložilo na záda 67bodové slovensko-americké trio Lošonský, Sedmák, Marquardt a vyhecovalo tým ke třetímu vítěznému výkonu této ligové sezony. Nováček skolil Novou huť (88-75) a výrazně tím zamotal boj o A1, byť jen pro ostatní. Ostrava zřejmě přišla o životodárný úspěch, který ji ještě mohl do A1 dovést. Výsledek naopak pomohl celkům USK a především Brna, které jsou nadále o výhru před NH. Pro samotný Hradec je bonusem to, že se už na dvě vítězství přiblížil předposlednímu Kolínu a zvýšil tak na něj tlak.

Ostrava i bez Boggse s Petrem Bohačíkem vyskočila v první čtvrtině do trháku 16-24, tažena 11 body křídla Stojačiče, který prakticky sám obracel skore ze 14-13. Od stavu 24-32 po 13 minutách ale zbyl hostům už právě jen autor 17 poločasových bodů Stojačič a jeho tým se při pouhých 4 bodech za posledních 6:33 druhé čtvrtiny propadl na 43-36, když tu obrat domácích nasytil 10 body Lošonský.

Ve třetí čtvrtině pak bylo ostravskou labutí písní opět Stojačičem tlačené snížení z 52-38 na 53-49, aby vzápětí jeho celek znovu zamrzl, za posledních 4:30 tohoto dějství stihl jen 2 body a útočná sokolí triáda zlomila zápas definitivně únikem na 66-51. Domácí vyhráli střední dvě čtvrtiny v součtu 50-27.

Lošonský je vedl 25 body (TH 11/8) a 11 doskoky, Sedmák byl v závěsu s 22 body a trojkami 5/3 a Marquardt s 20 body (trojky 8/4) za 19 minut. Jejich tým byl lepší z trojek (8-6), z šestek (20-13), na doskoku (47-30, v útoku 19-8), z druhých šancí (23-4) i v produkci laviček (25-8).