10. výhru si vezeme z Edenu!

ČÍST DÁLE

29. 1. 2023

Review: SK Slavia Praha vs NH Ostrava

Kolo:21

Datum: 28.1.2023

 

O premiérovou účast ve skupině A1 usilující NH se v pražském Edenu po poločasové bídě s 23 body vyhecovala k velkému obratu a po druhé půli zmáknuté 32-45 se před 732 diváky radovala z vítězství 64-68, jež jí na osmé příčce udrželo kritický náskok před dotírajícími Sovami.

Domácí slávisté měli lepší nástup, když na 17-9 zvyšoval trojkou v závěru úvodní čtvrtiny nově pořízený americký guard John. Rozehrávačem Dworskym do půle umně řízená Slavia se ale z poločasového vedení 32-23 už výš neodrazila a NH se i pomocí trojek a produkce Majerčáka po 30 minutách přitáhla na 46-44. Domácí se ještě po dvou trojkách Brunera a odskokem na 62-58 pokusili tři minuty do konce o šach mat, jenže hosté kontrovali šňůrou 0-8 za minutu dvacet, a byť Pavel Pumprla ještě dvěma šestkami snížil na dva body, Radukič už minutu do konce dával razítko na ostravskou loupež.

Sám byl top skórerem hostů (22+7 doskoků), když jej až s odstupem následovali Belikov (12), Mathon (11+12 doskoků) a Majerčák (10). NH těžila víc zpod koše (26-32), šestek (4-11) i útočných doskoků (15-8, body z nich 7-9). Za domácí (bez Rožánka), kterým nepomohly lepší trojky (10-7), korigovali Dworsky (14), Bruner (13+8 doskoků) a David Jelínek (12+7 doskoků). Nový guard John stihl 8 bodů a 6 doskoků za 21 minut.

Ohlasy: 

Pavel Beneš (kouč SK Slavia Praha): „Myslím, že dneska vyhrál spíš šťastnější než lepší. O 4 body to není úplně moc, my jsme samozřejmě prohráli toto utkání v druhém poločasu, kde jsme inkasovali 45 bodů, což je samozřejmě strašně moc, jako dostat za poločas to je sebevražda. My jsme první poločas odehráli velice dobře, kluci bohužel do té druhé půlky nenastoupili v takové koncentraci, v jaké bych si představoval. Moc tomu nepomohli ani střídání, timeouty... je to škoda, my jsme byli v tom utkání po delší dobu lepší než soupeř, ale opět jsme nedotáhli do vítězství. Takových utkání už byla nějaká spousta. Musíme se zaměřit na to, abychom vydrželi v tom našem výkonu po celých 40 minut.”

Jordan Bruner (power forward SK Slavia Praha): „Je to těžká porážka, i když zápas začal tak dobře, a šlo to tak až do poloviny, ale nakonec vyhráli hosté. Ale musíte to přijmout a poučit se z toho a zlepšit se do další části sezony.”

Adam Choleva (trenér NH Ostrava): „Já jsem strašně rád, že jsme vyhráli, bylo to ubojované utkání, myslím si, že nepěkné, ani jednomu týmu to nešlo, nepadali střely, ale opět říkám – ubojované, byl to zápas obran a vůle a myslím, že tu jsme měli větší, stejně jako štěstí. Na konci jsme dali důležité trojky, domácí ne a my jsme vyhráli... takže za tady to jsem rád. Musíme ještě vyhrát doma s Hradcem a snad budeme v A1.”

Filip Šmíd (křídlo NH Ostrava): „Jsem strašně šťastný, že jsme tady dokázali zvítězit, protože to vítězství se vůbec nerodilo lehce. Slavia hraje velmi dobře, hlavně na domácí palubovce a dali nám těžký boj a my jsme se dneska trefit zaboha v prvním poločase, v druhém to už bylo lepší, dali jsme nějakých 40 bodů, což je slušné, ale byl to boj a vyhrál šťastnější tým.”

 

 

PŘEDCHOZÍ ZÁPAS

71:86

17:1233:3250:57

23. 5. 2024 17:30

SH Ostrava-Tatran - Ostrava, 2. kolo - Čtvrtfinále