All Star Game letos s novinkou!

I letos bude tradiční ASG.

ČÍST DÁLE

11. 12. 2020

Kooperativa NBL i v době plné nových překážek a složitých výzev nachází cesty, jak se dostat k basketbalovým fanouškům, kteří už týdny nemohou chodit na svůj oblíbený sport do ligových hal. Nyní jim přináší naprostý unikát, který v Česku ještě nikdo nesestrojil! V přípravě je už několik týdnů virtuální hlediště, z nějž budou diváci moct sledovat All-Star Game nejvyšší mužské soutěže. Po vzoru NBA, která tuhle technologickou vychytávku úspěšně otestovala v letošním letním play-off v Orlandu. A jak to bude celé 30. prosince v hale SLUNETY Ústí nad Labem vypadat?

Originální prožitek zajistí obrovská LED obrazovka o délce 30 a výšce 5 metrů, která fanouškům umožní zažít špičkový basketbal úplně jinak. A navíc jako jediní budou právě tito diváci sledovat všechny akce bez zpoždění, tedy v reálném čase.

Kdo touží být mezi vyvolenými, kteří budou fandit v tomhle digitálním hledišti pro 21. století, a zároveň si chce zahrát o zajímavé ceny, měl by co nejdřív vyplnit dotazník na All-Star webu nbl.basketball/asg/p42, vyčkat na další informace a hlavně 30. prosince od 14:45 sledovat se zapnutou web kamerou dění v ústecké aréně.

A o co budou účastníci revolučního projektu soutěžit? Tak třeba - kdo si nasadí nejoriginálnější pokrývku hlavy, odnese si voucher na 2500 korun do obchodu Basketking.cz. A kdo vymyslí ten nejoriginálnější oslavný tanec, zapne si na levé zápěstí luxusní hodinky značky Lotus.

Zdá se tedy, že hráči budou mít postaráno o zábavnou společnost plnou tanečníků a parukářů.

„Jsem hrozně rád, že fanoušky budeme mít při zápase v hale alespoň v této podobě, když v hledišti nemůžou vytvořit živou kulisu. Nebude to pak působit dojmem úplně prázdné haly. Jsem opravdu rád, že se vymýšlejí i takové nápady, aby se fanoušci do zápasu mohli zapojit,“ pochvaluje si nápad rozehrávač pražského USK Praha Ondřej Sehnal, který byl jako vítěz hitové jarní soutěže Kooperativa NBL 1ON1 Challenge zvolen kapitánem týmu Mladých pušek.

Jeho protějškem bude za starší Mazáky děčínský Šimon Ježek, finalista 1ON1 a dosud největší Sehnalův vyzyvatel v této soutěži. „Fanoušky sedící v hledišti to plně nenahradí, ale věřím, že to přispěje k navození minimálně podobné atmosféry. Sám jsem na to zvědav a doufám v to nejlepší,“ nadhazuje guard Válečníků.

On i protivník z USK si měli možnost vybrat svou vlastní základní pětici, s níž den před koncem roku do All-Star Game v barvách svého týmu vstoupí.

„Můj základ utvoří mí dobří kamarádi, které rád uvidím po delší době pohromadě. Bude to takové jádro dobré party,“ říká Ježek trochu tajemně, neboť konkrétní jména prozradí až interaktivní formou v nejbližších dnech.

Ani Ondřej Sehnal nesměl jmenovat. A tak mohl rovněž pouze naznačovat. „Na jednom křídle bude hráč, který si to za tuhle sezonu rozhodně zaslouží. A na druhém bude někdo, kdo je výkonnostně na své pozici možná nejlepší v lize. A pod košem budou dva hodně atletičtí hráči, kteří svou hrou do All-Star Game přesně zapadají,“ jen opravdu zlehka poodkryl své karty.

Oba muži si to jako obhájci finále z jarní 1ON1 Challenge možná rozdají i v nyní už tradiční All-Star soutěži, jíž právě boj muže proti muži je. A jako motivace nejen pro toto duo jistě poslouží třicetitisícová prémie pro vítěze.

„Já samozřejmě doufám, že los a průběh soutěže bude příznivý a dovolí nám se spolu znovu utkat, protože každý náš duel měl dosud velmi slušné parametry,“ těší se Šimon Ježek.

„Moje role se, myslím, nezměnila. Cítím se být favoritem turnaje a doufám, že ji znovu potvrdím,“ nebojí se větších slov už tři týdny dopředu lídr Sov z pražských Nuslí.

Stranou nezůstanou ani soutěže nejlepších trojkařů Hyundai 3-Point Shoot-out a smečařů, kdy ten nejefektnější „dunker“ si z Basketking Slam Dunk Contestu odnese rovněž prémii 30 tisíc korun!

A tradičně bude All-Star večer provázet i charita Bez faulu, již právě Utkání hvězd odstartuje. Na společném projektu českého basketbalu a České televize se mohou tradičně podílet i fanoušci zasláním DMS ve formátu DMS BEZFAULU 30, 60 nebo 90 na číslo 87 777. Letos se ve spolupráci s Kontem Bariéry bude pomáhat Dominiku Moravcovi.
 

PŘEDCHOZÍ ZÁPAS

71:86

17:1233:3250:57

23. 5. 2024 17:30

SH Ostrava-Tatran - Ostrava, 2. kolo - Čtvrtfinále