Ani v Kolíně jsme se neradovali z výhry.

ČÍST DÁLE

5. 11. 2023

Review: Geosan Kolín vs NH Ostrava

Kolo:11.

Datum: 4.11.2023

Kolínský tým v rozhodné čtvrté čtvrtině při střelecké marnosti z pole vysázel 11 z 13 bodů z trestné linie a ke své šesté výhře (67-65 ) nad poslední Ostravou se tak v oslabení (bez top skórera Smithe, dále i bez Merty a Adama Hustáka) doslova protrpěl.

Rovněž nekompletní NH (bez Michala Svobody, Týmla, Čanka) zažila svůj první lepší úsek hned v úvodních 6 minutách, kdy zejména zpod koše proti zprvu bezkrevným Medvědům vytlačila své nejvyšší vedení v zápase (8-15). Redparth s Čížem ale manko v mžiku zamazali a do konce poločasu se hrála vyrovnaná bitva.

Až v úvodu třetího dějství se svého top náskoku dočkali i domácí, kteří z 37-38 po dvou trojkách Novotného unikli až na 47-38. Pivot Jeter však zdola a z šestek vrátil NH na dva body a šlo se na finální drama. Ve čtvrté části ostravští volnostylaři z USA zpod koše stále dokola téměř gumovali mininvedení domácích, ale v rozhodných minutách si při individuálních akcích brali složité floatery, jimiž do značné míry pohřbili šance svého týmu. Jenže Medvědi pro změnu nedávali ani zpod koše a museli tak být rádi za každou úspěšnou šestku většinou z ruky lídra Číže. Ten dvacet sekund před koncem dvěma trestnými hody posunul svůj tým na 66-63, aby pak domácí nechali soupeře skórovat zadarmo a po získaném faulu Stegbauer jednou šestkou zvýšil na 67-65. Poslední útok patřil Nové huti, která jej ale nezužitkovala.

Číž v utkání úzkých rotací (7 na 6) vedl Kolín 22 body, Redparth přidal 15 a Novotný 10 se 7 doskoky. Za NH kontrovali Williams (19+8 doskoků), Jeter (19+7 doskoků) a Rhodes (14+9 doskoků). Domácí se opřeli o trojky (31/6 - 22/3), dané šestky (19-14) a kvalitnější péči o míč (ztráty 8-14). Ostravě nepomohly ani lepší body zpod koše (20-38), z brejků (2-17) a z druhých šancí (8-15 při útočných doskocích 12-12).

Filip Novotný (křídlo BC GEOSAN Kolín): „Věděli jsme, že nás dneska čeká velmi těžký souboj bez klíčového hráče. A věděli jsme, že budeme muset bojovat. Bohužel nám nešla střelba v prvním poločase a víceméně v celém zápase, ale urvali jsme to velmi důležité utkání pro sebe.”

Matej Majerčák (rozehrávač NH Ostrava): „Velmi nás tento zápas mrzí. Cítili jsme šanci, Kolín hrál bez Smithe, tudíž byli oslabení o důležitého hráče a my jsme si v podstatě věřili celý týden, že to zlomíme a konečně vyhrajeme druhý zápas. Ale bohužel zase jsme asi neměli víc štěstí na konci, nebo nějaké zkušenosti a Kolín si to na konci ušestkoval a zvítězil.”

Adam Choleva (trenér NH Ostrava): „Gratuluji domácím k vítězství. My jsme splnili úkol nějakým způsobem v obraně, ale v útoku nám to prostě nejde. Trápíme se tam, trápíme se z dálky, dáme sice zpod koše, ale nedáme z dálky a pak si vůbec nepomůžeme ztrátami. Máme jich každý zápas hrozně moc. Samozřejmě to souvisí s mladým týmem, ale tak se basket hrát nedá. My si musíme umět dát aspoň dvě přihrávky, a když si je dáme, tak dáme koš, když ne, tak jsou ztráty nebo špatné střelecké pozice. Co se dá dělat, zase jsme prohráli těsně. Nemám k tomu víc co říct.”

Predrag Benáček (trenér BC GEOSAN Kolín): „Pro nás to bylo velmi důležité utkání, hrozně důležité vítězství. Kluci to odehráli nad hranicemi svých možností. Jsou unavení, je nás málo, máme malý počet hráčů. Hlavně jsme hráli bez Jamariho Smithe, postrádali jsme jeho doskoky, body, všechno. Kluci to ale dokázali, odehráli bez něho skvělý zápas. Možná to nebyl nejlepší náš zápas, ale bylo to možná naše nejdůležitější vítězství zatím. Gratuluju klukům a jedeme dál.”

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

02

dny

15

hodin

50

minut

25

vteřin

vs.

20. 5. 2024 18:00

ARMEX Sportcentrum - Děčín 1, 1. kolo - Čtvrtfinále

PŘEDCHOZÍ ZÁPAS

57:86

19:2136:4654:63

10. 5. 2024 17:30

SH Ostrava-Tatran - Ostrava, 4. kolo - Semifinále