Basketbalisté se chystají míjet i faulovat pro Marušku.

TZ k chystané charitě.

ČÍST DÁLE

28. 1. 2020

Konat dobro nedanými střelami i spáchanými fauly budou teď několik kol ligoví basketbalisté. První týmy se dočkají už ve středečním závěrečném kole základní části, poslední přijdou na řadu 11. února. Faulovat, ani nahazovat míče mimo obroučku ale hráči nebudou úmyslně, jen tentokrát na tyhle statistiky bude zacentrována mnohem větší pozornost. Budou totiž generovat desetitisíce korun, což není zase tak málo. Druhým rokem bude mít tuhle speciální náplň jinak už tradiční charitativní akce českého basketbalu, jež nese název „Bez faulů“. Při dobročinné inovaci i letos spojí síly hráči a kluby Kooperativa NBL, Česká televize, basketbaloví fanoušci a Konto Bariéry. 
 
Název charity zároveň odkazuje na úspěšný projekt České basketbalové federace zaměřený na zlepšení chování rodičů v hledištích při basketbalových zápasech mládeže. 

 
A jak to celé bude fungovat? 
 
Každý z tuctu ligových klubů si v uvedeném období vybral jeden domácí zápas, kterým se do charity zapojí, přičemž za každou minutou střelu svého týmu vyplatí 100 korun a za každý faul svých hráčů přidá 200 korun. Jedním tisícem pak bude „oceněna“ technická chyba, jež se uděluje například za nadměrné protesty proti rozhodnutí sudích. 
 
Velký příspěvek jako vždy věnuje generální partner ligy pojišťovna Kooperativa, jež ve sledovaném období daruje – v rámci statistiky Kooperativa Faktor, hodnotící atraktivitu hry - 500 korun za každou smeč v utkáních a 1000 korun za „alley-oop“, tedy smeč po zachycení přihrávky až během výskoku. 
 
Pojišťovna už navíc za tyhle parádičky, jež se urodily v nedávné ligové All-Star Game, věnovala do banku 22 tisíc korun.  
 
Fanoušci také už nyní mohou posílat DMS ve tvaru DMS BEZFAULU 30 na číslo 87777. 
 
Konečná částka po shromáždění všech příspěvků bude předána 15. února v rámci finálového dne Hyundai FINAL FOUR Českého poháru mužů. Výtěžek charity bude věnován jako významný příspěvek na speciální vozík s přídavným pohonem pro Marušku z Jihlavy, jež měla po těžkém pádu z koně v roce 2009 poraněných několik obratlů a následně ztratila i funkčnost levé poloviny těla, aby mohla i nadále vykonávat profesi zdravotní sestry nebo provázet vozíčkáře a jejich blízké novou životní situací. 
 
„Jsem velmi rád, že i letos pokračuje tradiční charitativní projekt českého basketbalu, na němž 

úspěšně spolupracujeme s Kontem Bariéry, a do něhož zásadním způsobem přispívá i generální 

partner NBL pojišťovna Kooperativa, které jsme za tuto pomoc nesmírně vděční,“ uvedl předseda 

Asociace ligových klubů Tomáš Kotrč.  
 
„Pevně věříme, že pro Marušku vybereme spojenými silami podstatnou částku a napomůžeme tak ke zlepšení kvality jejího života,“ dodal šéf klubové asociace. 
 
Zapojení jednotlivých klubů se uskuteční v těchto jejich domácích utkáních: 
 
BK Opava: 29. ledna proti Olomoucku (vysílá ČT Sport) 

NH Ostrava: 29. ledna proti Ústí 
ERA Basketball Nymburk: 1. února proti Pardubicím 
Kingspan Hradec Králové: 1. února proti Brnu 
BC GEOSAN Kolín: 1. února proti Ostravě 
BK JIP Pardubice: 8. února proti USK Praha 
BK Olomoucko: 8. února proti Svitavám  
mmcité1 Basket Brno: 8. února proti Ostravě 
DEKSTONE Tuři Svitavy: 11. února proti Opavě (vysílá ČT Sport) 
SLUNETA Ústí: 11. února proti Pardubicím 
BK ARMEX Děčín: 11. února proti Nymburku 
USK Praha: 11. února proti Olomoucku 

PŘEDCHOZÍ ZÁPAS

71:86

17:1233:3250:57

23. 5. 2024 17:30

SH Ostrava-Tatran - Ostrava, 2. kolo - Čtvrtfinále