Opava odvrátila konec sezóny

ČÍST DÁLE

27. 4. 2024

Domácí tým nastoupil v kulise 2275 fanoušků na NH zostra, drtil ji v přísné osobní obraně a v útoku přidával spoustu doskoků, které ale nedokázal účinně využívat. Hosté se i přes deficit na obranném doskoku zvládali prosazovat v útoku, a když až ze střídačky naskakoval domácím lídr Šiřina, jehož start byl před zápasem nejistý, drželi se Ostravané dlouho na vyrovnaném skore, nebo i ve vedení. Pro NH to vypadalo ještě líp, když se útok domácích ocitl ve druhé čtvrtině v křeči, a hosté i po 18 minutách vedli 28-31.

Pak ale domácí podřadili a ještě před poločasem pod vedením pivota Puršla (do půle 15 bodů) otočili na 36-31. K rozhodnému úniku se pak Opava dostala v posledních čtyřech minutách třetí části, kdy z 46-44 odlétla zpod koše tažená Mokráněm na 59-44. NH tu ztrácela míče i míjela střely a ve čtvrté části už neměla nárok na jakýkoli zvrat.

Opavu (bez Kvapila) vedli Puršl (18+7 doskoků), Šiřina (12) a Kouřil (10+10 asistencí), za hosty dvojciferně korigovali jen Majerčák a Stevens (po 10). Z pole lepší domácí (v procentech 45-34) byli napřed z trojek (34/10 - 27/6) i na doskoku (45-31, útočné 18-13, body z nich 19-9).

Kryštof Vlček (asistent BK Opava): „Dneska nám padly docela důležité střely a ve chvíli, kdy jsme měli problém v útoku, tak jsme si pomohli útočným doskokem. Já si myslím, že dnes na Ostravu dolehla nějaká lehká nervozita, ono se říká, že poslední krok je nejtěžší, jsme rádi, že jsme to dotáhli s hezkým náskokem, i když v play-off je jedno, jestli se vyhraje o bod, nebo o padesát. Ale jsem rád, že jsme byli hlavami nastaveni na takové poměrně jednoznačné vítězství, je určitě dobré pro sebevědomí.”

Luděk Jurečka (křídlo BK Opava): „Myslím, že v pátém utkání to byla ta pravá play-off Opava, kdy jsme se semkli, ukázali týmový výkon jak v útoku, tak obraně. Bylo z toho až jasné vítězství a doufám, že to přeneseme do nedělního zápasu a budeme tak jenom pokračovat. Děkujeme fanouškům za úžasnou atmosféru.”

Štěpán Svoboda (forward NH Ostrava): „My jsme věděli, že Opava nebude chtít prohrát tu sérii dneska. První poločas byl vyrovnaný, nevím, jestli nám pak došly síly, hrajeme to v trošku okleštěnější sestavě než Opava, domácí hráli hodně fyzicky a my se s tím nedokázali srovnat a tím nás přejeli.”

Adam Choleva (kouč NH Ostrava): „Gratuluju Opavě, my jsme čekali, že to bude těžké, že Opava bude velice dobře bojovat a to se taky ukázalo. My jsme se drželi první poločas, v tom druhém jsme si nedokázali herně vyhovět v útoku, hlavně Opava trefila důležité trojky, těmi se chytila a udělala si polštář a ten si udržela do konce zápasu.”

PŘEDCHOZÍ ZÁPAS

71:86

17:1233:3250:57

23. 5. 2024 17:30

SH Ostrava-Tatran - Ostrava, 2. kolo - Čtvrtfinále