Preview: NH Ostrava vs BK Redstone Olomoucko

Kolo: 9. kolo A2

Datum: 16.3.

Před televizními kamerami se dnes ostravští basketbalisté utkali s Olomouckem.

Před tímto zápasem měli domácí kladnou bilanci 2:1 na zápasy. Ta však po sobotním zápase neplatí. Hosté víceméně od začátku zápasu byli ve vedení a zejména díky dobré obraně a dobré střelbě si vypracovávali náskok o který nepřišli za celé utkání.

Domácí hráči doplatili na nepřesnou mušku a špatné doskakování zejména v prvním poločase. Bodově je dnes držel Madden a také Škranc se 14 body. Zajímavou informací je to, že Matěj Snopek dnes nastoupil ke 100. zápasu v lize.

Hosté si bodovou produkci rozdali mezi své zahraniční hráče Bailey, Townsend a Vogt. Zápas tedy skončil porážkou domácích 68:76. Další zápas čeká Ostravany ve středu, kdy se utkají opět s Olomouckem, ale na jeho půdě.

Body Ostravy: 17 Madden, 14 Škranc, 13 Rhodes,11 Williams, 5 Heinzl, 4 M. Svoboda, Majerčák a Stevens po 2

Body Olomoucka: 24 Bailey, 18 Townsend, Vogt a Brayer po 10,Feštr 7,Adamu 6, Žák 1

Trojky: 3:5

Doskoky: 40:47

Diváci: 658

MVP: Bailey

Ohlasy:

Lukáš Feštr: " Do zápasu jsme dobře vstoupili a měli jsme výbornou energii celých 40 minut. Možná to vypadalo, že jsme to měli pod kontrolou. Bylo to celé o obraně, že jsme byli schopní makat a dobře jsme doskakovali.

Carter Laine Vance:" Byl to těžký duel, který jsme zvládli. Na své hráče jsem pyšný. Dnes jsme se museli vypořádat s vyloučením hlavního trenéra, ale zvládli jsme to.Miluji tento klub.

Adam Choleva:" Dnes jsme si za to mohli sami, měli jsme mizerné % střelby. Sice jsme donutili soupeře k 18 ztrátám, měli jsme 17 asistencí, ale víceméně nás přeskákali a také měli lepší TCH. Gratuluji soupeři k výhře.

David Škranc: " Začali jsme hrozně špatně, neubránili jsme 1na1 . To se ve středu nesmí stát. Sice jsme se snažili dotáhnout na konci, ale pak už nezbyly síly. Mě tento zápas štve. Byla to pro mě extra motivace. Bohužel to nevyšlo, ale život jde dál. Ve středu chceme vyhrát.