V Písku prohráváme trojkou v poslední vteřině.

Další porážka přišla v Písku.

29. 10. 2023

Byla to bláznivá situace, která plně odpovídala předchozímu průběhu utkání. Domácím Sršňům v kulise téměř osmi set fanoušků v napěchovaném hnízdě zbývalo po timeoutu něco přes deset sekund na vítězné zakončení za stavu 80-80 v dohrávce 9. kola s Novou hutí.

K nájezdu se odhodlal křídelník Šlechta, ale v hustém provozu pod košem nedokázal vystřelit, načež po trmě vrmě získal míč do držení hráč hostů. Okamžitě po zahájení driblinku ale o balon přišel, ten bleskově doputoval do rohu k píseckému křídelníkovi Novotnému, který s klaksonem trefil trojku znamenající už čtvrtou výhru nováčka z posledních pěti utkání a také jeho senzační postup už na páté místo tabulky. Hlubokou marnost zažívající NH naopak na poslední příčce počítá už osmou porážku z devíti odehraných duelů.

Sršni na hosty hned v úvodní čtvrtině vrhnuli všechny své zbraně a NH s osmi ztrátami a trojkovým mankem (4-1) jen zázrakem uhrála skore 24-18. Úspěšně se totiž hrnula pod koš, a když ve druhém dějství přišla o jediný míč, odolala díky 32 bodům zpod koše smršti domácích trojek (do půle 18/8 ku 9/2 Ostravy) a při vyrovnaných ztrátách a bodech z druhých šancí i brejků si zachovala minimálního odstup (51-46), byť jí jen čtyřmi body dohromady přispěli Weaver s Williamsem.

V dresu Písku tradičně řádil rozehrávač Sýkora, který už po 13 minutách měl za vedení 35-27 na kontě 10 asistencí!

Ve třetí čtvrtině se ale Písek i přes tříčlenné atakování útočného doskoku přestal trefovat z dálky, pod košem si jej hosté hlídali a z trestných hodů zosnovali obrat na 55-61. Domácí ale rychle srovnali krok a pak se až do cíle finišovalo prsa na prsa. V závěru Sýkora s Borovkou vytáhli Sršně ze 73-75 na 80-75, aby Rhodes s Williamsem v poslední minutě srovnali. Jejich tým však v poslední čtvrtině zásadně zatížilo deset ztrát včetně poslední nezapsané.

Vítěze (bez Faita, Josefa Svobody) táhli Šlechta, Borovka (po 18), Sýkora (16+15 asistencí a 8 doskoků) a Martin Svoboda (15+10 doskoků), o ostravskou produkci (bez Michala Svobody) se starali Jeter (20), Majerčák, Týml, Rhodes (po 13) a Williams (8+10 doskoků a 7 asistencí). Písek se opřel o trojky (28/10 - 20/7) i menší počet ztrát (18-24) a při podobném procentu z pole měl o 14 střel víc.