Z Děčína se vracíme s porážkou.

Z dalekého severu se vracíme s porážkou.

ČÍST DÁLE

31. 10. 2022

Děčín vytěžil 23 ztrát NH

Byl to heroický počin svého druhu. Nová huť jen za třetí čtvrtinu poztrácela devět míčů, přesto na jejím konci na aktuálně velmi horké děčínské půdě zaostávala jen 63-62, když navíc chvíli předtím o čtyři vedla. V posledních sedmi minutách utkání ale přidala dalších pět chyb (za druhou půli jich bylo celkem 15) a ze 71-69 se v tomto úseku propadla na konečných 95-88, přičemž kritické byly především tři děčínské trojky v rozmezí 40 vteřin na 80-69. Pak už hostům zbyly před dlouhou cestou domů jen oči pro pláč.

Naopak Válečníci se po ofenzivně protrápeném poločase (33-38), kdy je NH častokrát zaskočila svou aktivitou na útočném doskoku i 19bodovou produkcí náhradníků, vzepjali k velkolepé druhé půli, již vyhráli 62-50 a řekli si tak o udržení svého vedení v tabulce i po sedmi kolech, což kvitovalo už 920 fanoušků v jejich stále zaplňovanější pevnosti.

Šéfdirigent děčínského orchestru a top asistent ligy Walton jen o vlas přišel o triple double (22+10 asistencí a 9 doskoků), dvojciferně pálili i Nichols (19), Matěj Svoboda (15), Pomikálek (14) a Kroutil (11). Hosty (bez Bohačíka) tlačili Morgan (19, 8 ztrát), Belikov (17), aktuálně nejužitečnější hráč ligy Radukič (13+9 doskoků), dále Milligan a Štěpán Svoboda (po 11).

ARMEX soupeře zdolal z trojek (12-11), brejků (24-16), ztrát (11-23) i útočných doskoků (17-10, body z nich 19-15). Měl celkem o 15 střel z pole víc, ale také minul 12 šestek. Ostravané měli pro změnu dvojnásobně údernější lavičku (20-41).

 

 

Tomáš Grepl (trenér BK ARMEX Děčín): „Začali jsme velmi dobře, přestože jsme se utkání trochu obávali, protože jsme věděli, že Ostrava přijede a nebude mít co ztratit. Po první čtvrtině, kterou jsme vyhráli 19-13, jsme si mysleli, že to půjde samo, ale protože jsme v první půli minuli snad osm volných střel zpod koše a netrefovali jsme se ani za tři body, soupeř šel přes nás. Moc nás nepodržela ani obrana, protože kromě první čtvrtky jsme inkasovali dvacet pět, dvacet čtyři a dvacet šest bodů. Takhle nemůžeme hrát. Naštěstí ve druhém poločase jsme našli odpověď na odstupovanou obranu Ostravy, kdy jsme trefili několik trojek. A to nám zachránilo domácí vítězství.”

Adam Choleva (trenér NH Ostrava): „Myslím, že to byl na oko pěkný zápas z pohledu mužstva na venkovní palubovce, speciálně pak tady v Děčíně. Bohužel, 23 ztrát na naší straně je strašné číslo a dostat za druhý poločas 62 bodů, to nám zlomilo vaz. Jinak jsme odehráli velice kvalitní utkání z útočného pohledu a dát Děčínu 88 bodů je pěkné číslo. Ale škoda naší obrany ve druhé půli a našich ztrát. Nám chyběly kilogramy a výška Bohačíka, museli jsme si pomáhat zdvojováním a domácí pak vyhazovali na perimetr a pomohli si trojkami. Dnes jsme zariskovali a nechali jsme střílet Waltona, ale on nám dal čtyři trojky.”

Tomáš Pomikálek (křídlo BK ARMEX Děčín): „Tušil jsem, že to bude trošku náročnější, než jak to vypadá při pohledu na tabulku. Zápas byl vyrovnaný po celou dobu, protože my jsme si dnes vybrali své slabší chvilky, kdy jsme v prvním poločase nebyli schopni skórovat zpod koše, nechali jsme soupeře útočně doskakovat a on toho využíval. Zkrátka, zavařili jsme si to v prvním poločase sami. Ve druhém možná Ostravě začaly trošičku ubývat síly, přesto trefovala těžké střely, ale my jsme dokázali běhat až do poslední chvíle a se štěstím jsme vyhráli.”

Štěpán Svoboda (křídlo NH Ostrava): „Do Děčína jsme přijeli vyhrát a nebyli jsme od toho daleko. Bohužel, ke konci nám to nevyšlo, udělali jsme hloupé ztráty a Děčín měl sérii trojek. Možná tam byla naše špatná rotace, kdy jsme nestačili dobrat hráče a oni zůstávali volní. I když cesta do Děčína je dlouhá, se silami jsme na tom byli dobře, protože jsme se dobře připravili. Myslím, že nepředvádíme špatný basketbal, hrajeme dobře a příště už musíme vyhrát.”

PŘEDCHOZÍ ZÁPAS

71:86

17:1233:3250:57

23. 5. 2024 17:30

SH Ostrava-Tatran - Ostrava, 2. kolo - Čtvrtfinále