Z Písku se vracíme s těsnou porážkou

ČÍST DÁLE

10. 3. 2024

Nováček už před nedělní dohrávkou 7. kola A2 věděl, že má jistotu záchrany v lize a posílen tímto vědomím zvládl i přesýpaný domácí duel o deváté místo s Ostravou, kterou přemohl v koncovce 96-93 a nově tak stanul v čele spodní nadstavbové skupiny.

o vyrovnané úvodní čtvrtině si Sršni dvěma trojkami pomohli k náskoku 39-30, aby Michal Svoboda s Maddenem vrátili hosty na 39-38, načež trojky a další body obou píseckých Svobodů daly domácím poločasový trhák 57-50. Ve třetí čtvrtině ale NH z 59-50 během pěti minut hodně díky trojkám srovnala a dvěma zásahy Majerčáka z oblouku se posunula už na 65-70. Rozhodovalo ale až posledních pět minut utkání.

Hosté nejdřív z 82-82 unikli zpod koše na 82-90, ale pak domácím nechali stejnou mincí oplácet a snížit na bod. Trojka Michala Svobody na 89-93 devadesát sekund do konce ještě jednou posadila do sedla Ostravu, jenže ta pak nechala beztrestně dvakrát najet rozehrávače Šurého, který srovnal. NH už tu pokoušela jen trojky bez útočného doskoku a navíc po zbytečném faulu na Šlechtu domácí veterán už poslal svůj tým jednou šestkou do vedení. A po odpískání útočného faulu najíždějícímu Maddenovi bylo pár vteřin do konce pro NH po zápase.

Sršně (bez Týmla, Faita, Novotného) tlačili za výhrou Sýkora (24+9 doskoků a 7 asistencí), Martin Svoboda (18+8 doskoků), Josef Svoboda (18), Šlechta (17) a Šurý (13). Za hosty odpovídali Michal Svoboda (22), Madden (21), Williams (15+12 doskoků) a Majerčák (13+9 asistencí a 8 doskoků). Písku patřily body z brejků (25-16), dané šestky (24-15) a body z druhých šancí (12-6) při poměru útočných doskoků 12-14.

Jan Čech (trenér Sršni Photomate Písek): „Smekám klobouk před všemi účastníky tohoto utkání. Ukázalo se, jak je skupina A2 vyrovnaná, bylo to opravdu těsné. Dneska jsme vyhráli silou vůle a se štěstím. Jsem na své kluky opravdu hrdý. Je to jejich třetí utkání v sedmi dnech, do toho odehráli tento víkend dvě utkání kluci z U19. A ač málokdy jmenuji jednotlivce, tak to, co v prvním poločase předvedl Josef Svoboda, to byl parádní impuls pro zvládnutí tohoto utkání. Dvě minuty před koncem by si na nás asi nikdo v hale nevsadil, ale opět jsme předvedli tu naši sílu a jsem rád, že jsme ve skupině A2 neřekli poslední slovo.”  

Josef Svoboda (křídlo Sršni Photomate Písek): „Po skvělém prvním poločase jsme do toho druhého vstoupili bez disciplíny. Těžko říct, zda to bylo chybami v obraně, nebo únavou. Ale co se týká koncovky, s kluky jsme se snažili vzepřít, dát týmu sílu a za podpory našich fanoušků jsme to urvali a dotáhli do vítězného konce.”  

Adam Choleva (trenér NH Ostrava): „Gratuluji domácím k důležitému vítězství v boji o první příčku v A2. Nám to teď trochu mizí mezi prsty, ale věřím, že zase zabereme. Myslím, že se musíme odrazit od naší obrany, kterou jsme hráli po celý průběh soutěže, a poslední dva zápasy po pauze nám to trochu nevychází. Byť dneska jsme se chytili v útoku a dali jsme přes deset trojek, tak nám utekla obrana a na konci rozhodlo štěstí.”

Matej Majerčák (rozehrávač NH Ostrava): „Byl to těžký zápas, je to dost nepříjemná prohra o pár bodů zde v Písku. Mrzí nás to. Věděli jsme, jakým stylem hraje Písek, a jaké jsou jeho zbraně, ale nedokázali jsme to pokrýt. Sice jsme se pak vrátili do zápasu a vybudovali si náskok, ale na konci jsme to zase ztratili. To, co jsme hráli dobře, jsme pak přestali dělat. Vzali jsme si to možná víc na sebe a měli jsme tam více ztrát, a Písek to na konci zkrátka vybojoval. Chtěli jsme vyhrát, ale nedá se nic dělat a nám nezbývá nic jiného než se připravit na Slavii a vyhrát.”

PŘEDCHOZÍ ZÁPAS

75:95

21:2038:3954:66

6. 4. 2024 18:00

SH Gymnázia Olomouc - Olomouc, 12. kolo - Skupina A2

AKTUÁLNÍ POZICE V TABULCE

1. MÍSTO

Skupina A215 VÝHER / 19 PROHER (44.1 %)