MVP za měsíc únor se stal Rashad Madden

Rozhovor a video s naším rozehraváčem jako MVP za měsíc únor.

ČÍST DÁLE

8. 3. 2024

Byl to pro něj výjimečný měsíc. V únoru dotáhl křídelník Rashad Madden Novou huť Ostrava k dokonalé bilanci 3-0, jakou se mohli pochlubit už jen v Nymburce, a nejen ve svém týmu výkony vyčníval. A k tomu všemu se už významně nablížilo narození jeho dcerky.

Bude to už moje druhé dítě. U prvního porodu jsem nemohl být a teď se moc těším, už to bude brzy. Mělo by to být ve Státech, snad to na otočku zvládnu, ale uvidíme,” zajiskří oči 31letému americkému křídlu, které se stalo Louda Auto MVP února v Kooperativa NBL.

Ve třech zápasech minulého měsíce měl Madden úžasný průměr užitečnosti přes 29,3, na nějž se mu složily průměry 21 bodů, 5,3 doskoku, 5,3 asistence, 1,3 zisku míče a 6 získaných faulů za 33 minut hry, přičemž proměnil celkem 19 z 24 dvojek a 22 z 26 trestných hodů.

„Byl to pro mě opravdu dobrý měsíc, tým na mě hodně spoléhal, věřil mi a umožnil mi, abych získal tuhle cenu,” těší lídra Nové huti, který má nyní právo měsíc šoférovat cenu pro MVP, jíž je vůz Hyundai Kona.

Jeden z nejvšestrannějších hráčů NBL, který je celkově šestý v užitečnosti celé ligy, začal individuálně výborně i březnový program, jeho skvělý výkon doma proti Slavii ale nenapodobil nikdo ze spoluhráčů a tým tak padl o 15 bodů s poslední Slavií. A to ve vyrovnaném boji o předkolo play-off nebyl právě příjemný výsledek.

„Začali jsme utkání nesoustředěně a nedisciplinovaně, nedali jsme dost otevřených střel, co jsme měli proměnit. Musíme se na zápas víc soustředit,” vyzývá tým Madden, který Novou huť posílil až v průběhu sezony po týmově nevydařeném startu do ligy.

Tehdy v podstatě vynuceně utíkal z Izraele, kde měl původně hájit barvy druholigové Netanye, jenže nejen jeho plány začátkem loňského října brutálně narušil teroristický útok organizace Hamas, který měl na svědomí přes tisíc zabitých lidí.

„Tehdy to bylo vážně zlé, naštěstí oblast, kde jsem bydlel já, byla poměrně bezpečná. Jak to bude dál s ligou, nejdřív nebylo jasné. Poslali nás na několik týdnů domů a po dvou měsících nás propustili. Že se už liga zase hraje, chápu, z toho, co vím, to mají úřady pod kontrolou. Mám kamaráda, který hraje za Jeruzalém a ten říká, že je to tam už v klidu,” přidává nová pozorování hráč, který v Izraeli strávil nemalou část kariéry.

Nyní poznává už druhou moravskou lokaci, neboť v ročníku 2021/22 působil v Basketu Brno, kde mu však angažmá předčasně ukončilo zranění. Namísto života pod Špilberkem teď poznává industriální, ale také velmi sportovní a kulturní třetí největší město země. Samozřejmě mu tak nemohla uniknout ani jeho nejproslulejší Stodolní ulice.

„Je to skvělé místo na párty, ale já tam chodím spíš, když se nic neděje. Je to fajnová ulice,” pochvaluje si Američan, který se ani v Česku nestal fanouškem jeho nejpopulárnějšího nápoje. „Pivo už jsem zkusil a vím, že tu mají dobré značky, ale nepiju ho moc,” zakroutí hlavou.

To v případě rapu, na kterém doma vyrostl, už se v Ostravě slušně zabydlel. A dokonce poznal i s basketbalem spojeného ostravského rappera Sergeie Barracudu. „Už za námi přišel i do haly a hodně se u nás v kabině hraje, takže jeho skladby už poznám,” pochlubí se křídelník s nezaměnitelným afrem.

Autor: Redakce NBL

VIDEO: https://bit.ly/3wUNwTl

PŘEDCHOZÍ ZÁPAS

71:86

17:1233:3250:57

23. 5. 2024 17:30

SH Ostrava-Tatran - Ostrava, 2. kolo - Čtvrtfinále