Zlepšenou obranou ve druhém poločase k prvnímu letošnímu vítězství.

Máme první letošní výhru!

ČÍST DÁLE

14. 10. 2017

Review: NH Ostrava: MMCITÉ + Brno

Datum: 14. 10. 2017

Čas: 17:30

Kolo: 4

 

Ve 4. Kole Kooperativa NBL jsme se opět představili před našimi fanoušky. Tentokrát jsme hráli s Brnem.

To před naším zápasem vyhrálo doma zápas proti Jindřichovu Hradci 108:93. Ústřední roli sehrál rozehrávač Sullivan.

Toho jsme dnes velmi dobře bránili a dovolili mu jen 16 bodů.

Začátek zápasu se nesl v nervózním duchu a naši borci ještě stále nebránili tak jak by si náš kouč představoval. Střelecky to nebylo špatné, ale vzadu to skřípalo.

V poločase byl stav 36:44. Do toho druhého jsme vstoupili s lepší a agresivnější obranu a šli jsme přes hosty. Skóre bylo stále velice těsné a žádný z týmu se nedostal do výraznějšího bodového trháku.

Tím šťastnějším v dnešním zápase byl přeci jen náš tým, který po výhře 85:80 slaví první letošní výhru. Naším nejlepším střelcem byl s 30 body Stojačič! Jen o 6 bodů za ním zaostal jeho krajan Stanojevič. K nim se poté přidali nejen body, ale také nesmírnou bojovností naši mladíci v podání Dana Klímka a Michala Medveckého. Zápas jsme dohrávali v dosti okleštěné sestavě a proto má toto vítězství velkou cenu. Další zápas nás čeká za týden, kdy přivítáme Kolín.

Ohlasy:

Kouč Medvecký: „ Děkuji za gratulaci. My máme problém v obraně, i když Nymburk je někde jinde a Opava nás minule rozebrala na prvočísla. Když ale dostaneme 100 bodů, tak nemůžeme vyhrát ani doma, ani venku.  Když bychom dostali 100 bodů, tak zase prohrajeme. O poločase jsme si k tomu něco řekli a kluci to pak ve druhém poločase splnili. Gratulace klukům k výhře a k tomu, že jsme dostali ve druhé půli jen 36 bodů. To je cesta, jak vyhrát“.

 

Kouč Jakara: „ Chtěl bych pogratulovat kouči k vítězství. Měli velice dobrý druhý poločas. Bránili agresivněji než v tom prvním a my jsme na konci zápasu udělali stejné laciné chyby jako v zápase se Slunetou. Dostali jsme jednoduché koše. Mluvili jsme před zápasem o Stojačičovi a Stanojevičovi a přesto nám dali spoustu bodů. My jsme naopak dnes měli špatnou střelbu z dálky a proto je výsledek jaký je“.

 

Kevin Mays:  „ Bylo to vyrovnané utkání z obou stran. Oba týmy byly dobré, Ostrava v závěru zápasu byla lepší a lépe střílela. My máme mladý tým a musíme pracovat dál“.

Body Ostravy: 30 Stojačič, 24 Stanojevič, 8 Klímek, 8 Woods, 7 Bohačík, 7 Shoutvin, 1 Medvecký

Body Brna:    24 Primorac, 22 Pumprla, 16 Sullivan, 8 Mays, 4 Kozina, 2 Hrabovský, 1 Jedovnický

Trojky: 6:6

TH: 19:33

Doskoky: 33:40

Diváci: 600

MVP: Daniel Klímek

Livestats: http://bit.ly/2gaMGHL

TK: http://bit.ly/2ypCcP8

Foto:  http://bit.ly/2icaqiO

Video: http://bit.ly/2wW9Vfo

 

 

 

 

PŘEDCHOZÍ ZÁPAS

71:86

17:1233:3250:57

23. 5. 2024 17:30

SH Ostrava-Tatran - Ostrava, 2. kolo - Čtvrtfinále