Review: NH Ostrava vs BK Geosan Kolín

Kolo: 7. skupiny A1

Datum: 11.3.2023

Ostrava připisuje důležitou výhru a vrací se na 6.místo!

Dnešní zápas mezi Kolínem rozhodla výborně nastartovaný začátek pro Ostravské, který určil ráz celého zápasu.

Ostravští na Medvědy vlétli a vypracovali si v první desetiminutovce náskok deset bodů - 27:17 a nakonec první dějství vyhráli rozdílem 27:18.

Od poloviny druhého dějství zlepšili Kolínští hru a na domácí se začali dotahovat.

Poločas tak nakonec skončil 38:35.

V podobném duchu se nesl i další vývoj, kdy si Ostravané udržovali mírné vedené tři nebo čtyř bodů.

Podobný vývoj pokračoval až do 38.minuty, kdy Mathon upravil na 86:78. O minutu později však Číž upravil trojkou na 86:84 a Kolín měl míč v držení a k dispozici poslední útok. Naštěstí se jim nepodařilo zakončit a vítězství zůstalo v Ostravě.

Body Ostrava: Mathon Sukhmail 27, Majerčák Matej  18, Morgan Malik Julian 18, Radukič Alexandar 12, Bohačík Petr 6, Svoboda Michal 3, Šmíd Filip 2, Jakel David 0, Janů Matyáš 0, Snopek Matěj 0, Svoboda Štěpán 0, Týml Kevin 0

Body Kolín: Odomes Rashard Marque 22, Číž Adam 18, Slavinskas Džiugas 15, Šiška Ondřej 10, Petráš Jakub 9, Mareš Michal 5, Jelínek Jiří 4, Lošonský Pavol 1, Dlugoš Theodor 0, Křivánek Jan 0, Novotný Filip 0, Stegbauer Lukáš 0

Ohlasy:

Adam Kovalinka, trenér Geosan Kolín: "Bylo to pěkné utkání pro diváky, muselo se líbit a lahodit oku diváka. Bylo tam hodně zákroků a celkově napjaté a vyhecované až do samotného konce. Rozhodla první čtvrtina a nástup do zápasu, kdy jsme to absolutně nechytli, domácí si s námi dělali co chtěli. Sice jsme se dokázali vrátit, nějaké síly to stálo. Pak už rozhodoval každý koš a domácí hnáni skvělým publikem rozhodli zápas. My jsme se ještě v samotném závěru dostali zázračnou střelou do utkání, mohli jsme to ještě strhnou na sebe, ale tam už to je loterie, ale to už se nám nepodařilo.Bohužel asi smolná prohra, ale díky začátku a první čtvrtině zasloužená. Gratuluji domácím k vítězství”.

Ondřej Šiška, hráč Geosan Kolín: “Pro diváka určitě atraktivní zápas, přelévalo se to z jedné strany na druhou. Ostrava vstoupila do utkání skvěle, měla nějaký herní výpadek a pro ni to bylo velmi důležité vítězství.Byli pod velkým tlakem, aby vyhráli, což nám pomohlo. Nastoupili skvěle, což nás trochu zaskočilo. Dokázali jsme se ještě z desetibodového manka ještě do zápasu vrátit, ale stálo to hodně sil. Druhý poločas byl nahoru dolů a pokud chceme vyhrávat, musíme podávat koncetrovaný výkon celý zápas.Porazili nás 3-4 hráči, kteří hráli ty samé akce pořád dokola. Dali jsme do toho všechno, nemáme se za co stydět, bylo to bojovné a jedeme dál."

Adam Choleva, trenér NH Ostrava: " Pro nás je to důležité vítězství, ale nesmírné náročné utkání. Byli jsme v mírném vedení, což může být pro nás trochu zrádné. Obrana si myslím, že se trošku zlepšila, což si myslím, že podle bodu nevypadá. Majerčák, Malik Morgan zahráli dobře, dnes přišlo o trochu méně diváků, ale myslím si, že předvedli jeden z nejlepších výkonů. Ve středu hrajeme zase doma s Pardubicemi a rád bych chtěl všechny pozvat na tento zápas."

Filip Šmíd, hráč NH Ostrava

"Po výprascích v Nymburce a Ústí nad Labem musím hodnit dnešní zápas pozitivně. Jsme v prvním poločase hráli dobře v obraně, což byl určitě klíč v úspěchu. Koncovka se určitě dala odehrát lépe, ale základ výhry vidím určitě v dobré obraně v prvním poločase."