Z Folimanky si odvážíme cenné vítězství!

Review: USK Praha : NH Ostrava 70:80 (22:22, 39:45, 50:62)

Kolo: 7

Datum: 31.10.2018

Ve středu odehráli ostravští basketbalisté zápas na Folimance.

Sovy do utkání vlétly ofensivním výkonem a po dvou odehraných minutách si Ostrava brala oddechový čas za stavu 9:2. Ten ale Ostravě prospěl, chytla se v útoku i díky 8 faulům domácích a bodově se dotáhla na stav 22:22 po prvním dějství. Domácí mohli litovat především osmi neproměněných trestných hodů. Ostrava se dostala z kraje druhé čtvrtiny do vedení 26:24 a dostala se do slušné provozní teploty. Domácí neproměňovali otevřené střelecké pozice, a i přesto dali 17 bodů v druhém dějství. Jenže Ostravě to lepilo, dala 23 bodů včetně trojky s klaksonem Stanojeviče. 39:45 v poločase. Třetí čtvrtina nezačala pro domácí vůbec dobře. Petružela si udělal svou čtvrtou osobní chybu a trenér Repeša musel intenzivně  řešit podkošovou sestavu. Právě dvojice Bohačík – Zaharijevič se hodně činila po návratu z šaten. Obraz hry se příliš nezměnil. Ostrava hrála trpělivě, proměňovala i složitější střely, co nedala, doskočila a třináct minut před koncem vedla rozdílem deseti bodů 58:48. Když Alleyn proměnil trojku s faulem i dodatečný TH, byl stav 52:66 a Ostrava byla blízko výhře na Folimance po čtyřech dlouhých letech. Výkon Sov si zaslouží kritiku. Dovolit soupeři 45 bodů na domácí palubovce za poločas je příliš. Stejně jako mu nechat celkem 10 útočných doskoků a neproměnit 13 trestných hodů.

MVP se stal Petr Bohačík, který byl hlavní oporou svého týmu, když dal 15 bodů, ale hlavně přidal 16 doskoků. Hosté vyhráli na Folimance po 4 letech a včerejší výkon byl tou nejlepší pozvánkou na domácí zápas proti nováčkovi z Hradce Králové. Zápas začíná tradičně v 17:30.