All STAR GAME: Sestavy a ohlasy

All STAR GAME: Sestavy a ohlasy.

ČÍST DÁLE

17. 12. 2016

Hecování před All-Star. Ginzburg: Měl bych hodinky  
  na druhou ruku. Sanders: Chceme změnit historii!

 

Rozehrávač prostějovských Orlů Roman Marko získal vůbec největší podporu fanoušků při hlasování o základních pětkách pro blížící se All-Star Game Kooperativa NBL a s týmem Mazáků bude proti Mladým puškám cílit na obhajobu už dvou předchozích vítězství. V základní sestavě jej při basketbalové exhibici doplní křídla Pavel Bosák z Ústí a Jiří Welsch z Nymburka, pod košem pak Pavel a Jakub Houškové z Děčína.

 

Proti nim na startu duelu, jejž hostí 29. prosince od 16:30 děčínské ARMEX Sportcentrum, stanou v dresu Mladých pušek hned čtyři zástupci domácích Válečníků, a to rozehrávač Tomáš Vyoral, křídla Tomáš Pomikálek a Lukáš Palyza a pod košem Jakub Krakovič. Kvartet z rivalského klubu doplní ústecký lídr užitečnosti aktuálního ligového pelotonu Ladislav Pecka, který z Mladých pušek obdržel vůbec nejvíc hlasů.

 

Základní sestava Mazáků musela oproti volbě fanoušků doznat jedné změny, neboť zraněného Pavla Pumprlu, který by do ní jinak patřil, musel nahradit Jiří Welsch, který byl podle počtu hlasů mezi křídly hned za klubovým kolegou.

 

„Pro mě je vedení týmu Mazáků složité, protože kvůli věkovému limitu máme na výběr užší pole hráčů,“ směje se nymburský kormidelník Ronen Ginzburg, který jako kouč vedoucího týmu soutěže povede v All-Star Game sestavu se staršími borci. „Opět budu věřit zkušenosti svých hráčů, kteří by díky ní měli znovu uspět.“

 

Izraelský stratég si se svým týmem brousí zuby na další luxusní hodinky Lotus, jež stejně jako naposledy v Ústí budou náležet všem členům vítězného celku. „Ty z minulého All-Star samozřejmě nosívám. Jsou opravdu pěkné, a když vyhrajeme další, dám si je na druhou ruku. To nebude problém,“ usmál se.      

 

Ginzburgovým soupeřem, dozírajícím na skvadru Mladých pušek, bude hned ve své první úplné sezoně v trenérské roli šéf pardubické lavičky Levell Sanders. Jeho Pardubice jsou sice aktuálně v tabulce třetí, ale druhý Děčín má víc bodů díky většímu počtu odehraných zápasů, proto důvěru dostal trenérský nováček z města perníku.

 

Někdejší skvělý dirigent si dobře uvědomuje dramatický rozdíl mezi rolí hráče a kouče. „Teď už mám kontrolu jen nad tím, kdo bude hrát a kdo střídat. Jako trenér si to ale zase užiju víc,“ přiznává Sanders. Zároveň si dobře pamatuje, že All-Star exhibice mají jedno tradiční specifikum.

 

„Když jsem v nich účinkoval jako hráč, trenéři nám obvykle říkali, abychom si to užili. Pořád je to ale zápas, který chcete vyhrát, a já tak budu chtít, abychom byli zapsáni do historie jako vítězové,“ není Sandersovi vůbec jedno, jak duel skončí.

 

A co udělá pro to, aby Mladé pušky na třetí pokus konečně zvítězily?

 

„Budu své hráče hecovat a zdůrazňovat jim některé důležité věci, abychom měli šanci zvítězit. Hráči by měli být motivováni už tím, že v tomto formátu All-Star Game ještě nevyhráli. Už jsem o tom mluvil s Dominezem Burnettem od nás z Pardubic a ten jednoznačně řekl, že zápas chceme vyhrát. Musíme přece změnit historii,“ varuje Mazáky americký trenér.

 

Děčínské All-Star nabídne vedle zápasu i tradiční soutěže s řadou atraktivních momentů. Fanoušci se mohou těšit na Streetsportline Slam Dunk Contest nejlepších ligových smečařů i na soutěž ve trojkách Kooperativa 3-Point Shoot-out, kde se opět utká kvartet zástupců Kooperativa NBL se čtveřicí dam z Ženské basketbalové ligy. Některá ze střelkyň se tak může pokusit napodobit senzaci z minulého ústeckého All-Star v podání vítězky Karolíny Elhotové.

V dovednostním klání pak budou opět soupeřit týmy složené ze zástupců NBL, ŽBL a hráčů na vozících.

 

A nyní už kompletní složení celků pro Utkání hvězd, kde tučně jsou vyznačeni hráči základních pětek.

MAZÁCI

 

Rozehrávači:

Roman Marko (Orli Prostějov)

Willie Bannister (DEKSTONE Tuři Svitavy)

Jakub Šiřina (BK Opava)

 

Křídla:

Pavel Bosák (SLUNETA Ústí)

Jiří Welsch (ČEZ Basketball Nymburk)

Pavel Slezák (Orli Prostějov)

Bojan Bakić (BC GEOSAN Kolín)

Michal Křemen (mmcité Brno)

 

Pivoti

Pavel Houška (BK ARMEX Děčín)

Jakub Houška (BK ARMEX Děčín)

Kamil Švrdlík (BK JIP Pardubice)

Cory Abercrombie (SLUNETA Ústí)

 

MLADÉ PUŠKY

 

Rozehrávači:

Tomáš Vyoral (BK ARMEX Děčín)

Terell Lee Lipkins (Lions Jindřichův Hradec)

Howard Sant-Roos (ČEZ Basketball Nymburk)

 

Křídla:

Tomáš Pomikálek (BK ARMEX Děčín)

Lukáš Palyza (BK ARMEX Děčín)

Jaromír Bohačík (USK Praha)

Lamb Autrey (BK JIP Pardubice)

Dominez Burnett (BK JIP Pardubice)

 

Pivoti:

Ladislav Pecka (SLUNETA Ústí)

Jakub Krakovič (BK ARMEX Děčín)

Alexander Madsen (USK Praha)

Deshawn Painter (NH Ostrava)

 

PŘEDCHOZÍ ZÁPAS

71:86

17:1233:3250:57

23. 5. 2024 17:30

SH Ostrava-Tatran - Ostrava, 2. kolo - Čtvrtfinále