4. 11. 2022

Review: NH Ostrava vs ERA Basketball Nymburk

Kolo:8.

Datum: 4.11.2022

První listopadový pátek se v ostravské hale Tatran odehrálo již 8. kolo KNBL. Ostravané tentokrát přivítali hegemona ligy z Nymburka. A s mistrem posledních let svedli přes 30 minut vyrovnanou partii. Ba co víc ze začátku byli ve vedení v zápase.

Opět se bodově činilo trio Majerčák - Radukič - Morgan, které hyřilo aktivitou a dělalo ten správný rozruch na útočné polovině. Nymburk se opíral o bodovou produkci zejména Klassena, autora 17 bodů. Poločas byl velmi vyrovnaný a po změně stran se v podobném duchu pokračovalo. Po 30ti minutách byl rozdíl ve skóre jen 2 bodů. Následovala však hluchá pasáž domácích bez bodu a toho zkušeně Nymburk využil a tím zlomil zápas ve svůj prospěch. Rovná tisícovka příchozích fanoušků však jistě musela ocenit přistup  a nasazení domácích borců. Rozhodně nedali mistrovi nic zadarmo a ten musel neustále točit svoji sestavou.

Výsledné skóre je tedy 86:97. Nejlepším střelcem domácího týmu byl s 24 body Radukič. Další zápas náš čeká na půdě Kolína.

Body Ostravy: 24 Radukič, 22 Morgan, 20 Majerčák, 8 Belikov, 3 Svoboda, 4 Dedek, Miligan a Šmíd po 2.

Body Nymburka: 17 Klassen, Simmons 14, 13 Lockett, 11 Novák, 9 Kovář, Watson 8, Palyza,Rylich a Tůma po 3.  Benda 2