Ostrava si připisuje důležitou výhru, rozhodla třetí čtvrtina

ČÍST DÁLE

16. 12. 2023

NH Ostrava - BK Redstone Olomoucko 81:64 (21:12, 37:34,62:44)

Veledůležité utkání čekalo v sobotu Ostravu a Olomouc v bitvě na moravském poli.

Ostrava si bylo vědoma toho, že v případě vítězství můžeme přeskočit svého soupeře.

Rozhodující byla především třetí čtvrtina, kdy si Ostravští vybudovali až dvacetibodový náskok a vyhráli tento úsek 25:10.

Klíčovým faktorem byl také počet ztrát, který se zastavill na počtu na 10 a také počet doskoků byl o deset vyšší než u Olomouce.

Hosté se dokázali vrátit do utkání, kdy se přiblížili na rozdíl šestí bodů, ale následoval jednoduchý košů domácích, který rozhodl a nastartoval sérii, který zlomil hostující celek.

Body: Svoboda Michal 17b, Heinzl D, 16b, Madden 15, Wiiliams 14 - Adamu 18, Mc Brayer 17, Bailey 11, Feštr 10

Doskoky: 43: 35

2B: 24/41 : 15/32

Trojky: 7/29 : 7/25

TH: 12/18: 13:17

MVP utkání: Dominik Heinzl

Adam Choleva: “Jsem za nás rád za důležité vítězství z pohledu tabulky, přehoupli jsem se přes Olomoucku a dotahujeme se na Pardubice. čekají nás důležité zápasy v prosinci doma USK Praha a venku Slavia Praha. Bude pro nás důležité udržet koncentraci a v podobném stylu hrát další důležité utkání, abychom tu sezonu ještě zachránili”

¨Dominik Heinzl “Já bych řekl, že pro nás bylo důležité, že jsme udrželi ztráty na těch deseti, což je super za nás. Měli jsme i deset zisků. Škoda trojkových střel, které jsme měli v poměru 7/29, což není úplně nejlepší, na tom bychom měli zapracovat. Určitě bychom ještě neměli nechat přiblížit soupeře, pokud vyhráváme o 20 bodů. Naštěstí jsme to udrželi, což je super. Je tam ale ještě několik věcí, na kterých bychom měli zapracovat.

Lukáš Feštr: “Jeli jsme sem s jasným cílem a to zvítězit, To se nám nepodařilo. první poločas jsme prohráli o tři body, ale do třetí čtvrtiny jsme vstoupili hrůzostrašně. Pak jsme se vrátli do zápasu, což my umíme, protože se nevzdáváme. Bohužel, když jsme se dostali šesti bodů, pak jsme dostali laciný koš. pak si to Ostrava pohlídala a zaslouženě zvítězila.
Andrew Jay Hipsher : “Bylo to pro nás náročné, několikrát jsme se snažili vrátit do hry. Nejdříve na konce prvního poločasu, pak v třtetí čtvrtině, kde jsme se dostali na 6 bodů, ale podařilo se nám dostat blíže. Musíme hrát dobře po celý zápas, abychom mohli zvítězit”