Po dvou zápasech vede Nymburk v sérii 2:0

6. 5. 2024

Na křídlech ještě oslabenější NH, které vedle Michala Svobody nově chyběl i Rhodes, působila ve druhém duelu semifinále na nymburské palubovce jako bezbranná oběť a po 40 minutách demoliční práce v podání domácího favorita padla astronomickým 52bodovým rozdílem (112-60), takže za stavu 0-2 bude mít v nadcházejících domácích zápasech co napravovat. První utkání série prohrála rozdílem 23 bodů.

Nymburku stačily útočné doskoky pivota Mathona a tři trojky, aby už za tři a půl minuty museli hosté brát timeout za stavu 13-4. Domácí pak navázali seriálem ledabylostí, který naposledy nabídl Nové huti hratelné skore, ale jelikož hosté nebyli s to se prosazovat v útoku proti brutální agresi soupeře, dvě asistence Sehnala a šest bodů dalšího rozehrávače Gordona určily jednoznačné skore úvodní čtvrtiny (26-13) bez ohledu na obranný systém Ostravanů.

Nadále neprostupná obrana Nymburka ve druhé čtvrtině založila na trhák 47-19 s už 13 ztrátami hostů a dál už byl ve hře jen rozdíl ve skore. Poločas skončil 55-27.

Vítěze (bez Svejcara, Finkeho) tlačili jako dvojciferní střelci Gordon (22), Stephens, Tůma (po 14) a Bell (12+7 doskoků). NH měla takového muže jen v Elyjahu Williamsovi (11). Z pole výrazně lepší domácí (v procentech 57-38) byli napřed i zpod koše (54-28), z brejků (24-8), z trojek (34/16 - 27/5), na doskoku (44-33, útočné 14-12, body z nich 16-4) a ve ztrátách (11-23), takže měli také o 17 střel víc.