Z Písku se vracíme poraženi.

ČÍST DÁLE

29. 1. 2024

Sršni poslali sérii proher do dějin

Pískem po startovním duelu skupiny A2 zaduněla obrovská rána. Domácím Sršňům totiž ze srdce spadl nebývale veliký kámen z utnutí série už osmi porážek. Porážkou 94-87 to odnesla Nová huť, která ale i bez pivota Jetera měla na to uspět. Po utkání tak musí nemálo zpytovat svědomí.

Po vyrovnané první čtvrtině začala zápas jako první lámat díky svým zahraničářům trojkami i podkošovými zakončeními až k 15bodovému vedení po 16 minutách. Jenže tam se hosté zadrhli, na přelomu poločasů pětkrát ztratili, schytali nesportovní faul i technickou chybu a Sršni z šestek i několika trojek po 23 minutách srovnali na 50-50. Hosté ještě jednou unikli na sedm, ale Písek kontroval zpod koše, útočnými doskoky i trojkami, využil i ostravských ztrát a začal se tlačit dopředu. Ve čtvrté části se zejména třemi trojkami dostal až na plus 9, na což ještě NH reagovala snížením na tři, ale domácí pak dalšími třemi trojkami nakopli vedení o 13, a to už mělo dvě minuty před koncem rozhodnou váhu.

Sršně (bez Faita, Týmla, Šlechty) táhli Novotný (18), Martin Svoboda (17+7 doskoků), Borovka, Skalička (po 13), Englický (11) a Šurý (10). NH sytili Williams (27+8 doskoků), Madden (19), Rhodes (17+9 doskoků) a Michal Svoboda (11). Domácí si mocně pomohli z trojek (36/15 - 28/8), dále také z šestek (23-17), útočných doskoků (12-9, body z nich 16-9) i menším počtem ztrát (11-17).

Matěj Mach (asistent Sršni Photomate Písek): „My jsme se chtěli soustředit na sebe a na naši hru. Nevstoupili jsme do utkání úplně špatně, bohužel během prvního poločasu jsme tam měli pár mentálních zkratů, pustili jsme Ostravu do trháku, naštěstí do poločasu se nám podařilo manko stáhnout a měli jsme tam dobré věci, o které jsme se mohli opřít. Do druhého poločasu jsme nastoupili s velkou energii s obrovským nasazením a myslím si, že to dneska rozhodlo.”

Pavel Englický (pivot Sršni Photomate Písek): „Hodnotím to kladně. Je super, že jsme zase na vítězné vlně, nebo že jsme vyhráli. Minulý týden se mi ještě nehrálo dobře, byl jsem jenom po pár trénincích po té pauze. Dnes už to bylo super a je skvělé, že jsme zase vyhráli a konečně jsme zlomili tu šňůru proher, kterou dávám za vinu zejména našemu obrannému systému. Týmový obranný výkon byl dnes neskutečný. Bojovali jsme jeden za druhého a poté to v útoku už přijde samo. Když jsme prohrávali o 15 bodů, tak jsem si říkal, že to nemusí dobře dopadnout, že se musíme zvednout. V poločase jsme si řekli, co musíme udělat, aby se to stalo a naštěstí jsme to splnili. A teď půjdeme utkání od utkání po vítězné vlně.”

Michal Svoboda (křídlo NH Ostrava): „Myslím, že rozhodla třetí čtvrtina, kdy Písek nastoupil a rychle smazal ztrátu. Měl tam slepené asi tři nebo čtyři trojky, tím se dostal na vlnu. Pak si udělal šestibodový náskok, který si udržoval. My vždy když jsme se dotáhli, tak jsme dostali dvě nebo tři trojky v řadě a to nás stálo hodně sil. Snažili jsme se až do posledních vteřin, ale nevyšlo to.”

Adam Choleva (kouč NH Ostrava): „Gratulace domácím k důležitému vítězství, potřebovali to. My jsme si dnes chtěli upevnit pozici v A2, to se bohužel nestalo. Myslím, že jsme to Písku vesměs darovali. Nebo spíš my sami jsme se zastavili, přestali jsme hrát, co jsme chtěli. Prvním pasem chytře dopředu. Místo toho jsme to vše řešili driblingem, pomalu, bez přihrávek. Takhle nechceme hrát v takovém zápase proti Písku. Roli hrálo to, že nám odešla střelba v druhém poločase, do toho nemohoucnost na trestných hodech a to ve vyrovnané koncovce prostě bolí. Bylo hodně sporných momentů. Dva nebo tři nesportovní fauly proti nám, technická vůči mně, které nerozumím. Na to se ale nevymlouváme. My jsme si to projeli sami.”

PŘEDCHOZÍ ZÁPAS

71:86

17:1233:3250:57

23. 5. 2024 17:30

SH Ostrava-Tatran - Ostrava, 2. kolo - Čtvrtfinále