12. 12. 2022

Preview: BK Opava: NH Ostrava

Kolo:5.

Datum: 14.12.2022

Ve středu čeká ostravské basketbalisty dohrávka 5. kola s regionálním rivalem z Opavy. Se svým sousedem z Moravskoslezského kraje se letos potkají poprvé. Původně se měl zápas odehrát již v říjnu, ale to Opavané hráli poháry.

Aktuálně se Opava pohybuje na 6. příčce, s bilancí 6:5, kdy naposledy padla na půdě Nymburka.  A to i navzdory tomu, že ačkoliv nehrála v plné síle, tak se po zápas vesměs držela. Ostravané mají za sebou rovněž porážku na půdě Pardubic v poměru 76:91. Svého nejlepšího střelce měli v 18ti bodovém Morganovi. V zápase byli ve hře o lepší výsledek jen necelých 25 minut, ale pak přišli opět hluché pasáže a toho domácí tým využil pro snadné koše a i díky své zlepšené obraně nakonec vyhrál pohodlným rozdílem.

Ve středu to bude však jistě jiný zápas. Opavané se v letošní sezóně opět opírají o rozehrávku Jakuba Šiřiny, který svůj tým řídí, tak jak je zvyklý, a za pomocí ostatních svých spoluhráčů jsou doma velmi nebezpeční. Velice povednou posilou se zdá být Bassett, jenž je s průměrem 17 bodů/zápas nejlepším střelcem domácích . Nesmíme zapomínat aní na Mokráně, Farského či zkušené matadory Jurečku se Zbránkem.

Zápas na půdě Opavy začíná v 18:00 a sledovat ho můžete na odkazu níže.

Saša Jankovič: " Ve středu nás čeká derby s Opavou. O jejich silných stránkách víme již dlouho, ale i přesto budeme chtít předvést co nejlepší výkon. Pokud chceme pomýšlet na výhru, tak musíme hrát po celý zápas koncentrovaně a ne jen 25 minut, tak jako v minulém utkání v Pardubicícím."