28. 10. 2018

Review: NH Ostrava vs Sluneta Ústí nad Labem 92:85

Kolo: 6

Datum: 27.10.2018

Nová Huť slaví druhé vítězství v sezoně. Po úspěchu s Kolínem ve druhém kole odjely s prázdnou hráči Ústí nad Labem. Ostravští se dostali do hry výbornou třetí čtvrtinou, v níž obrátili z minus sedmi na plus čtyři. V hlavní roli byli k vidění Stanojevič s Alleynem, ale v závěrečné minutě obracel z 60-61 na 65-60 někdo docela jiný – nenápadný guard Martin Nábělek. Jeho pět bodů (z celkových 10) Ostravě velmi pomohlo a byť si na začátku posledního dějství Sluneta vzala vedení po zásazích Wallace a Houšky zpět, byli to domácí, kteří ovládli nervózní závěr duelu.

Smith trojkou nejprve srovnal na 80-80 a poté začali domácí úřadovat z čáry trestného hodu: Pandy zcela vypadly z rytmu a nemohly se prosadit proti výborné obraně Nové Huti a nezbylo jim tak nic jiného, než faulovat. Minutu před koncem už parta kapitána Bohačíka vedla 88-80 a vítězství už z rukou nepustila. Double – doublem zářil rozehráač Milan Stanojevič (23 bodů a 11 asistencí), na druhé straně byl nejlepším střelcem Pavel Houška s 22 body. Sluneta spadla na předposlední místo tabulky s jedinou výhrou, NH Ostrava je o příčku výše s bilancí 2-4.