TZ k novému hernímu systému

ČÍST DÁLE

11. 4. 2024

V Pardubicích se dnes uskutečnilo pro ligu basketbalistů zásadní zasedání Asociace ligových klubů Kooperativa NBL, jejichž zástupci většinou hlasů schválili na další tři sezony stávající hrací systém soutěže.

Ta si tak zachová dvanáctičlenné startovní pole, základní část s 22 koly a nadstavbu se skupinou A1 pro nejlepších osm celků po základní části a skupinou A2 pro čtyři zbývající týmy. Skupina A1 se hraje dvoukolově se 14 zápasy pro každý tým, A2 čtyřkolově s 12 utkáními.

Zachováno v aktuální podobě bude i play-off, které je vypsáno na čtyři výhry ve čtvrtfinále, semifinále a finále a na dvě vítězství v bitvě o bronz. V platnosti zůstává i předkolo play-off pro sedmý až desátý tým po nadstavbě (na dvě výhry) a baráž mezi posledním celkem NBL a vítězem první ligy (doma - venku).

Druhou variantou, která byla ve hře, byl dříve využívaný čtyřkolový systém základní části se 44 koly.

„Stávající systém se v minulých třech letech osvědčil a valná většina ligových klubů v něm chce pokračovat. Tento dlouhodobý výhled dává soutěži stabilitu, po které kluby volaly už řadu let zpátky. Ta tříletá perioda je tak možná ještě důležitější než samotný systém, protože stabilita je v této situaci určitě zásadnější. Termínová listina tohoto systému otevírá možnosti klubům účastnit se evropských soutěží a platí to, co jsem říkal už ve svém prvním funkčním období, že mým cílem je, aby co nejvíc klubů hrálo kvalitní evropské soutěže, nejlépe pod hlavičkou FIBA,” uvedl po hlasování Asociace ligových klubů její předseda Tomáš Kotrč.

PŘEDCHOZÍ ZÁPAS

71:86

17:1233:3250:57

23. 5. 2024 17:30

SH Ostrava-Tatran - Ostrava, 2. kolo - Čtvrtfinále