Ani podruhé jsme Brno neporazili.

16. 1. 2021

Brno zvládlo i druhý díl dvoutýdenního ligovo-pohárového „čtyřboje“ s NH Ostrava, když doma zvítězilo jasně 86-50. Po vyrovnané první části (20-18) vyhrálo zbylé tři čtvrtiny o parník (66-32), když zcela zavřelo závoru na své obranné polovině, kde nedalo hostům vydechnout, a před posledním dějství tak na jejich straně skore svítilo pouhých 39 bodů.

NH se držela jen v první čtvrtce, kdy se jí dařilo prosazovat zpod koše, a díky autorovi 12 poločasových bodů Alleynovi i dvakrát z trojkového oblouku. Domácí podle očekávání od počátku ztékali koš nájezdy i hrou přes pivoty a ve druhé čtvrtině (vyhrané 22-10) už definitivně zvedli kotvy, když NH na jejich aktivní hru do vymezeného území dokázala odpovídat jen velmi zřídka.

Po poločase 42-28 (s poměrem bodů zpod koše 24-10) nenastala změna ani ve třetí čtvrtině, jejíž úvod si vzali na starosti především Farský s Puršlem, kteří vysunuli náskok domácích až nad 20 bodů.

Vítězové, kteří při 50 bodech náhradníků ani nepotřebovali zásadní příspěvky řady opor, se opírali o dvojcifery Farského, Bálinta (po 13), Puršla (12+7 doskoků), Blakea a Krakoviče (po 10). Z pole 25procentní hosté (bez Nábělka) měli ve střelecké formě jen Alleyna (18, trojky 9/4). Největší rozdíl udělaly body zpod koše (52-24), dané šestky (17-9) a doskoky (50-39).